Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal?

Mit csináljak a kutyámmal?

Figyelt kérdés
10 hónapja kihoztam egy menhelyről egy 8 hónapos pit bullt, és hazahoztam a másik 2 kutyámhoz (öregebb németjuhász, chihuahua). Nem volt semmi gond tegnapig, amikor is a pit bull megtámadta a németjuhászt és eléggé szétmarcangolta, össze kellett varrni több helyen. Azóta külön tartom őket, de nem tudom mit csináljak. (Pár hónapja egy negyedik kis testű kutyát is befogadtam, mindegyik lány). Mit lehetne tenni?

2016. febr. 12. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Kutyaiskola. Jól meg kell nevelni.
2016. febr. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Mondjuk jobb lett volna, ha a 3 lány mellé a pit fiú. Mert akkor nem lett volna ilyen gond.

Dominál. Első körben azonnal irvatalanítanám, most kezdi feszegetni a határait. Mondjuk kellett volna, hogy legyen előjele annak, amit tett. Ritka, amikor csak úgy minden normális helyzetben fogja magát a kutya és nekimegy a mellette állónak. Mindenképpen a két kistestűt most tartsd külön, nehogy nekik is támadjon, mert náluk már csúnyább lenne a kimenetel.. azóta mit csináltál? Hozzá szóltál már a kutyához? Ha nem, akkor maradjon is ez, jó pár hétig inkább ne szólj hozzá, ne nézz rá, de attól még vidd sétálni meg minden csak mindeközben tégy úgy, mintha nem is lenne.

Mennyit van foglalkozva velük? Ennyi kutyával már jócskán kell foglalkozni, nem lehet, hogy az a baja, hogy be van pörögve, és feszíti a sok energia?


Kutyasuliban kérj szakembertől segítséget, egy kutyával tovább tart az egész, egyszerűbb, ha ő jön ki, és nézi meg a mozdulatokat, reakciókat, hamarabb le fogja tudni szűrni, hogy mi van.

A falkában van sorrend, vagy egyenrangúként kezeled őket?

2016. febr. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A háznál a legkisebb chihuahua az úr, a kertben követni is szokta mindegyik. Hetente 2x sétáltatom őket, mert a kert nagykiterjedésű, tudnak szaladgálni. Iskola után szoktam velük játszani, beszélgetni és hétvégente még többet. Az egész úgy kezdődött, hogy a postás a robogójával já az utcába és hergelni szokta a kutyákat, ennél lettek felhergelve és akkor kaptak össze. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2016. febr. 12. 15:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Szocializációs foglalkozás ehhez értő kutyaiskolában, plusz engedelmességi képzés.

Emellett napi sok séta, lefárasztás (a kert nem elég).

Felügyelet nélkül pedig ne hagyd őket együtt, legalábbis egyelőre.

2016. febr. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Engedelmességre iratkozzatok be, ha lehet mindegyik kutyával, amelyik felhergeli magát a postáson. Mindenképpen meg kell tanulniuk, hogy bármilyen helyzetben maradjanak nyugodtak, de legalább annyit tudjanak, hogy ha jön a postás és nekik házat kell őrizni, akkor ne egymást tépjék, hanem csak a házat védjék az idegentől.

Engedelmessel ez jobb lesz, plusz lehet majd olyan helyzetekbe hozni egyszerre a kutyákat, ahol ingert kapnak, és tudod őket majd fegyelmezni. Ilyen pl. valaki aki hasonlít a postásra, jön és hergeli őket (persze olyan legyen, akivel utána nem találkoznak a kutyák:D). Kiképző segítségével hamar elsajátítod majd a dolgokat, ahogyan a kutyák is.

Ennyi foglalkozás sajnos nem elég, nem értem, hogy miért kellett még a 4.et is elhoznod:( Persze, szép és jó, hogy ennyi kutyát befogadsz, de mindenkinek vannak korlátai. Az, hogy van kert, nem elég. Nekünk is óriási a kert, egyben van a telkünkkel, még sem fognak elszórakozni a kutyák, mert az unalmas. Gondolj bele, hogy te is mennyire unatkoznál, ha egész nap össze lennél zárva 3 emberrel, és mennyire felfokozódna benned az energia, ha a kapu előtt elmenne valaki...

Legalább a pitet vidd el minden nap (!!!) sétára, mindig próbálj más irányba menni. Legyen meg a fárasztás, akár játék akár sport. Tanításról se felejtkezz el, az a német juhásznál lesz majd jó. Ők imádnak tanulni.


Még nagyon sokat tudsz tenni a kutyák fejlődése érdekében, szóval hajrá :)

2016. febr. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!