Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvaszt vagy Kaukázusit...

Kuvaszt vagy Kaukázusit ajánlanátok inkább?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pireneusi után szeretnénk egy kutyát, ami jó házörző, viszont játszani is lehet vele, gyerekszerető. Kan Pireneusi volt, nagyon játékos volt, imádta a gyerekeket. Nektek milyen tapasztalataitok vannak ezekről a fajtákról? Melyiket ajánlanátok?

2016. ápr. 5. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ha normális helyről veszed, (=tenyésztőtől) kiválasztásnál azt a kölyköt fogja ajánlani, amelyiken már akkor látszik, hogy nem lesz nagyon kemény és domináns.

Egyébként meg nevelés kérdése.

Nekem két kuvaszom van. Az egyik nagyon kemény, az idegeneknek egyáltalán nem hagyja magát megsimogatni, nem is volt vele egyszerű kamasz korában. A másik pedig imádja az embereket, bújik, gyerekekkel is simán eljátszadozik. Természetesen mindkettő őrzi a házat, de idegen területen ég és föld a kettő. Mondjuk két külön vérvonalból is vannak.

2016. ápr. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezek között a nagytestű pásztorkutyák között nincsennek olyan nagy különbségek.Általában jól védik a területüket és nagyobb odafigyelést,határozottabb gazdát igényelnek.Nekem a Kuvasz családcentrikus volt de idegenekkel szemben brutális.Már dédapámnak is Kuvasza volt és a családi legendáriumban szereplő,farkasgyilkos Kuvasz is olyan volt hogy apámék a hátán lovagoltak,meg húzgálták a fülét,az meg türelmesen tűrte.Kaukázusim még nem volt.Jelenleg Komondorom van de őt nem írtad a választási lehetőségek közül pedig a leginkább családszerető,legnyugodtabb fajta a nagytestű pásztorkutyák közül.Azzal azért legyél tisztában hogy ezek a fajták nem olyanok hogy reggeltől estig labdáznak,hamar megunják mert fontosabb feladataik vannak.
2016. ápr. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Utolsó


Van különbség. Egy kaukázusi persze itt most nem a beltenyésztett magyar kaukról beszélek hanem egy igazai fajtabeli vérvonalból származó kutyáról.

Nekem is van és a családban több kuvasz is tartozik/tartozott is teljesen más a két kutya.

A kaukázusi 1 gazdás kutya az nem szívesen engedi,hogy idegen simogassa nem,hogy simogassa az általa "őrzött" területnek amit ő maga tudja és érzi,hol vannak a határai nem fogja beengedni. Az enyémek közül a fiatalabb szuka ha gazdája az udvaron van akkor megszagolja és jön velünk tisztestávolságból mindenhova egy percre nem veszi le a szemét az idegenről. Ha én nem vagyok kint akkor őrjöng. Nem rég volt kis házal akitáson nálunk kőműves emberek és kacagták,hogy egy ekkora állat így beengedjen és azt mondták most hogy megszagolta őket bármikor jöhetnek mehetnek az udvaron. Mondtam nekik,hogy oké menjenek ki és jönnének be a kutya megse pisszent,ezután mondtam menjenek ki és én bementem a lakásba na itt már voltak gondok alig csaptam be az ajtót már a kutya tette a dolgát csak ennyit mondok. A kuvasz ha megszokja az emberek közelségét akkor jöhetsz mehetsz maximum megugat arrébb tessékeled és megy a helyére. :) Nekem volt ez előtt egy kanom (14F) a páromat 5 évig nem engedte se ki a házból se be az udvarra. Testvéremék kuvasza meg a kis padlócirkálói meg 2-3 alkalom után le se sz...k! Na meg a dominancia,egy kankaukázusihoz még a gazdája se mindegy ha egy szótlan félénk ember neveli akkor hamar ránő a gazdája fejére. Összegezve egy kaukázusit felelősséggel kell tartani,erős,határozott ember kell hozzá mert máskülönben mikor kamaszodik meg fog enni!

2016. ápr. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kuvasz nekünk 3 kuvaszunk is van mindegyik imád minket gyerekeket de házatöríznek ha kell
2017. okt. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!