Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy szuka és egy kan Stafford...

Torgyan Endre kérdése:

Egy szuka és egy kan Stafford összeverekedett, miért?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 1 éves szuka staffordom és egy 8 éves kan staffordom adtam nekik kaját kb 10 m egymástól mire a kan megette és oda ment a szukához és a szuka neki rontott, alig bírtam szétszedni őket és engem is megkapott véletlenül a kan, nem szándékosan mert csak közéjük tettem a kezem, tetanuszt kaptam, nem lényeg. Semelyik kutya nem hódol be, ez igen érdekesnek találtam azóta külön vannak , nem merem őket össze engedni mert a szuka azóta hamis és kiszámíthatatlan, vettem két szájkosarat ha rajtuk van akkor engedem csak össze, de akkor nincs úgy mond baj, szinte nem is foglalkoznak egymással, hogy szoktassam őket össze?Lehetséges?

2016. ápr. 6. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A kaján verekedtek össze, ez gondolom egyértelmű.


A gond az, hogy eleve nem is lenne szabad odaengedi őket egymáshoz, ha esznek.

Kutyaiskolát javaslok. El kellene érni, hogy a kutyáidat szavakkal is tudd irányítani, azaz szót fogadjanak. Ha megtiltasz valamit, akkor azt tartsák be.

Addig ne engedd össze őket felügyelet nélkül, ha megoldható.

2016. ápr. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Veled nőttek fel? Nem lett volna szabad ilyennek lennie de bármi előfordulhat. Én is egy jó kiképzőt javaslok,meg a falkavezérség tisztázását. Plusz kajánál mostantól ne engedd össze őket. Mondjuk a kannak kéne behódolnia, ugye a kan puncsol a szukának a tutyitutyi reményében..szerintem nincs akkora gond, de azért ne hagyd figyelmen kívül. Amúgy mikor szétmentek, melyik hogyan viselkedett? Megnyugodtak egyből?
2016. ápr. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mivel nem tudtak csak úgy szét menni ha egyiket leszedtem akkor a másik ment neki ha a másikat akkor az egyik szóval úgy tudtam szétválasztani,hogy a kicsit fejem felé emeltem (30kg) a nagyot pedig rugtam el mert majd nem a fejemig ugrott, bezártam a kicsit utána kapott a nagy és a kicsi sem mert elém jönni szóval nem tudom ,de a kant nagyon megverte a kicsi, nyakából, füléből ömlött a vér.
2016. ápr. 6. 23:00
 4/4 anonim ***** válasza:
U basszus.akkor nem egy mezei összekapás. Szerintem mindenképpen keress fel egy oktatót,mert ez így nem jó,hogy ilyen intenzívem kiakadtak egymásra. A fiatalabb ivartalanítása még segíther valamennyit,ha eddig nem történt meg.
2016. ápr. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!