Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Futhatok- e vele?

Futhatok- e vele?

Figyelt kérdés

Május végén szeretnék félmaratont futni a kutyámmal. Ő egy JRT és május végén lesz 11 hónapos.

A kérdésem az lenn, hogy futhatok- e vele? Úgy hallottam, hogy másfél éves kortól lehet velük edzeni, de ez egyszeri alkalom lenne. Megerőltető lenne számára, vagy várjak- e még a félmaratonnal?



#kutya #élmaraton
2016. ápr. 6. 20:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, te is edzel a félmaratonra és nem akkor fogsz először futni.

A kutyának is kell az edzés.

2016. ápr. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen,bár nekem nagyobb szükségem van az edzésre, a kutyus szerintem már most simán lefutná azt a 21km-t! :)
2016. ápr. 6. 21:03
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hirtelen semmiképp nem ajánlanám.
2016. ápr. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Ne felejtsuk el hogy egy lepes az embernek az 5 lepes a kutyanak, olyan mintha o 100 km-t kellene fusson.
2016. ápr. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kipróbáltad? Akár 10 km folyamatos futással? Betonon futnátok? A kutya tappancsa bírná a betonon való ilyen hosszú futást?
2016. ápr. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Terepfutásról lenne szó,folyamatosan edzek a kutyus még nem futott velem..

Még mielőtt bármibe is belekezdenék vele, tettem fel nektek a kérdést. Nyilván nem hirtelen futná le a távot. Naponta kb. 5- 6 km- t sétálunk gyorsabb tempóban (lassan sétálni vele lehetetlen)nagyrészt betonon megyünk, semmi gond nincs a tappancsokkal. :)

2016. ápr. 6. 21:29
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha jót akarsz neki, akkor nem!

Futhatni futhatsz vele, de ehhez még fiatal is. Két évesen, odafigyeléssel, fokozatos felkészítéssel simán, ha egy-másfél éves kora óta szoktatod, jársz el vele fokozatosan egyre hosszabb távokra. Így hidd el nem menne, másrészt nagyon is ártanál vele, hirtelen sokk lenne az ízületeinek, izmainak, csontjainak. Egy kutya valóban többet bír egy embernél, de ez nagyon hirtelen lenne nagyon sok. Kistestű kutya, lehet, hogy elsőre egy laza öt kilóméter is megterhelné, ha csak úgy belevágsz.

Ha valóban érdekel a kutyákkal együtt futás, ajánlom figyelmedbe a "Kutyával futunk" nevű Facebook csoportot, sok hozzáértő ember van benne.

2016. ápr. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Később írtál, látom, hogy mentek így is sokat, na ez kezdetnek pont jó! Egy éves kora után elkezdhetsz vele futni is, de vagy lassabb tempóban, vagy kevesebbet vagy akár váltva. Ne terheld túl, inkább lassabban haladj, de ne lássa kárát.

Sok sikert, jövőre már fussatok együtt! ;)

2016. ápr. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm Nektek a válaszaitokat! :)

Igen, ez most valóban csak egy felvetés volt, sejtettem, hogy nem ajánlott, bár a kis terrorista bírja a nagy sétákat, de Ti segítettetek eldöntenem,hogy várok még a komolyabb megmérettetéssel!

Köszönöm még egyszer! :)

2016. ápr. 6. 21:40
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó gazdi vagy! pacsi :)
2016. ápr. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!