Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lelkiismeret furdalásom van,...

Lelkiismeret furdalásom van, hogy RC-t kell kapjon a kutyám, de más nem kaphat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A kérdést hülyén fogalmaztam meg egy kicsit.


Tehát a 14 éves kutyámnak már nem az igazi a bélműködése. Utóbbi időkben bármit kaphatott ment a hasa!

Doki az alábbi gyógytápot írta fel,egyedül a Royal Canin Gastro Intestinal(orvosi,gyomorkímélő táp) tápjától nem megy.


Acana,Pro plan,Panzi Fit active,Happy dog,Select Gold,Brit Care.


Asszem így az élete során ezeket a tápokat ette.


De már évek óta küzdünk azzal,hogy időnként bélgyuszija lesz.


Mivel az RC-nek sosem tetszett az összetétele mellesleg nagyon drága. Így sose akartam ezzel etetni.


Legutóbb sokan mondták,hogy érzékeny gyomrú kutyának a Platinum nagyon jó választás. Mivel 5-6 ismerősöm mondta ezt,neten is sok jót olvastam. Beruháztam rá. Februárban volt egy kisebb bélgyulladása. Doki által felírt royalt kapott 1,5 hónapig szép kaki. Aztán gondoltam elfogy a Platinumot fogja kapni. Így is volt.


Persze 1 hónap után megint elkezdett hasmenése lenni,kezdettben napokig nagyon laza széklet,utána a hasmenés végül véres hasmas..nála ezek így mennek. Így a laza székletnél rizses diétát kezdtem el,platinumot megvontam.


Rizses diéta utána pedig szépen ismét megvettem a RC gyógytápját és pár napja ismét ezzel etetek és semmi baja.Orvoshoz se vittem el. Már ki vagyok élezve arra,hogy mikor van az amikor már vissza fordíthatatlan és tényleg doki kell.



Oké jól van,meg minden. De az összetétel :( Nem tudom túl tenni magam rajta.


Nyersen is ettem, aztán abba hagytam, majd mikor újra akartam nyersezni nem akart megenni semmit sem,illetve a csontot sem bírta elrágni (csirke nyak) Nagy szemű tápot sem hajlandó.


Szerencse,hogy az RC kisszemű. Hátul már nem nagyon van foga, de 2 éve megette a nyerset gond nélkül.


A doki ezekre annyit mondott,hogy sajnos az idős kutyáknak a viselkedése,hozzá állása akár napról napra változhat.

Szemilisek,nehezen alkalmazkodók,pótcselekvéseket csinálnak és stb.


Meg hát egy 14 éves kutyától nem várjunk csodákat.


2016. ápr. 10. 13:37
1 2
 1/12 anonim válasza:
0%
14 évesen már megérett az altatásra.
2016. ápr. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

De hülye vagy ne haragudj!!


Egészséges teljesen,csak az emésztése nem működik jól. Amúgy az orvos mondta,hogy simán letagadhatna 3-4 évet annyira jól néz ki.


Emellett pedig nagyon aktív kutya,napi 3x sétálunk és imád kint lenni.Eszik,iszik rendes.


Amíg nem robban le fizikailag addig nem lesz elaltatva!

2016. ápr. 10. 13:47
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell lelkiismeret furdalásodnak lenni.A világon igen sok kutyát etetnek RC-vel.

Talán annyit segíthetsz a kutyádnak, hogy kissé beáztatod a tápot.

Kevés kutya éri meg a 14 évet. A tied megélte..

2016. ápr. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Szoktam rakni bele egy kis vizet :)


Kistestű,azt mondta a doki,hogy 16-18 évig is simán élnek a kistestűek. Persze erre 100%-an ne alapozzak.Bármikor beüthet egy betegség akár egyik napról a másikra,szóval felkészített,hogy ebben a korban akár reggel még minden oké estére van gáz van másnap akár altatás.

Ismerősöm kutyájával is ez volt egyik nap még játszott rohangált,más nap reggel meg nem bírt fel kelni az orvost kihívták és el is kellett altatni. 12 évesen össze omlott a keringése, később derült ki,hogy rákos volt. De semmi erre utaló nem volt a kutyán.Boncolással állapították meg,mert ismimet nem hagyta nyugodni.


Szóval ja 10 éves kor felett már minden nap ajándék a kutyával.

2016. ápr. 10. 14:00
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia az én kinti kutyusom 21 évet élt teljesen egészséges volt játszott sétáltunk mi is, evett ivott és elmentünk nyaralni és a szomszéd megmérgezte :'( :'( :'( :'(
2016. ápr. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

uhh :(


idióta szomszéd!!!!!

2016. ápr. 10. 14:13
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is :( 13 evug volt velem és akkor került hozzánk mikor anyu velem volt terhes :) velem nőtt fel :'( azóta azt a szomszédon utállom.......... :'(
2016. ápr. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki, hogy 14 évesen van egy táp, amivel jól elvan, mi értelme kísérletezni?Kutyák millióit etetik Royal Caninnal tíz évig, mégse lesz tőle bajuk, lehet mondani, hogy nem igazán jó, de azért nem valami halálos méregről beszélünk.
2016. ápr. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

hát nem halálos persze, csak mindig igyekeztem a legjobbat mindig megadni neki és pont idős korára kellett rosszabb minőséggel etetnem.


De persze örülök,hogy ettől az egytől legalább minden rendben van az emésztésével.

2016. ápr. 10. 14:47
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
ne úgy fogd fel, hogy roszabb minőségű, hanem, úgy hogy ezzel jelen pillanatban javítod az életminőségét:) ha egy tápcserével megmenthettem volna a kutyimat nem érdekelt volna ha a vacak pedigreet vagy hasonlókat kell megvennem... (februárban halt meg 12 évesen a beaglem, gége és hólyagdaganata volt, előző nap semmi baja vacsit megette, reggel nem kelt fel, sajnos nem lehet kiszámítani) :((
2016. ápr. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!