Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel jár egy kölyökkutya...

Mivel jár egy kölyökkutya nevelése?

Figyelt kérdés

Mikre kell odafigyelni?Mennnyit rombol?Mennyi idō amég beszokik az új családba?Mikortól lehet sétáltatni?Szobatisztaságra nehéz nevelni?Az éjszakák elinte nehezek?Mennyire fogadják jól a babausgatást eleinte?Tapasztalatok?

Köszi :)



2016. ápr. 10. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindent megrág, ezért minden percben felügyeletet igényel, hogy letiltsd a rossz dolgokról és ráneveld a játékok rágására. Mi tényleg minden percben mentünk utána. Evés, ivás, játék, alvás után mindig pisil, tehát rohanni kell vele kifelé. De kezdetben a lakásba is sokszor be fog pisilni/kakilni. Ilyenkor nem kell leszidni, hanem kinn kell nagyon dicsérni. Ha panelban laksz, ez napi 7-8 levitel is lehet egy nap. Sétálni akkor lehet, ha megkapta az oltásait, és utána 2 hét talán, bár erre nem emlékszem pontosan.
2016. ápr. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. Szerintem a legfontosabb az, hogy úgy döntsd el, hogy kutyát akarsz, hogy tényleg el tudod magad kötelezni 10-15 vagy akár 20 évre. Ha ez már megvan, akkor pedig ne aszerint válassz, hogy melyik ami szerinted a legcukibb. A kutyának is vannak igényei és neked is. A választásnál a legfontosabb az legyen, hogy passzoljatok egymáshoz, mert csak így tudtok boldogan együtt élni.

2. Az enyémet kb 3-3,5 hónapos koráig teljesen leszoktattam a rombolásról.

3. Sétáltatni akkor lehet ha már az összes oltását megkapta.

4. A miénk kb egyből szobatiszta volt, mert nyári születésű volt, így kinti kennelben tartották, mai napig csak fűre tud pisilni. Egy két pisi becsúszott az első 2 hétben, de szinte magától lett teljesen szobatiszta, egyből szól ha dolga van.

5. Az első éjszaka sírt kb 2 percet és ennyi. Elég hamar összeszoktunk.

6. Az enyém utálta ha babusgatva van. Onnan tudtam, hogy beteg, hogy ha hagyta, hogy ölbe vegyem. Egyébként nagyon barátságos, mellettem alszik, de ölben utál lenni.


Összességében annak ellenére, hogy nekem szerencsém volt a kutyámmal, mégis rengeteg türelem kell hozzájuk. Első kutya, úgyhogy lehet, hogy ez is közrejátszott, hisz mindennek utána kellett néznem és teljesen egyedül voltam a dologgal, nem volt kutyás segítségem. Később vittem kutyasuliba, ami nagyon bevált. Az egyetlen amit megbántam, hogy az ovi kimaradt.

2016. ápr. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az elso este szivszaggato is tud lenni, azon tul kell lendulni. A legtobbje hamar beszokik az uj "falkaba" ettol kar felni. A setaltatast (es vele a szocializaciot) szerintem ellenorzott kereteken belul lehet csinalni (ha van kis kert ott lehet a porazon setalast gyakorlni, de oda kell figyelni nehogy barmit felegyen/igyon, + oltott megbizhato kutyaval pedig el lehet kezdeni a szocializaciot). A szobatisztasag kutyaja valogatja, nalunk kb 4 honaposan valt teljesen szobatisztava, de ismerek olyan vizslat aki meg a 7 honapban sem. Kutyaja es gazdaja valogatja. Mi szobakennelhez szoktattuk, relative hamar megertette ha aludni akar(vagy este fog akkor bekuldjuk) odamegy, ha pihenni, akkor van kis kosarkaja. a Szobakennel rengeteg dolgot megkonnyitett (tobbek kozott a szallitast is). A babusgatas jo kerdes, nekem Shibam van nagyon pusziszkodos, de a simi es az olbevetel az buko. Nemi szeretgetessel meg lehet "olni".


Egy kutya nem keves idot, penzt es turelmet emeszt fel es lesz olyan mikor nem fogod erteni minek kellett meg egy pup a hatadra...aztan mikor hazamesz es mindennel jobban orul neked es egyutt elmentek setalni szerintem a vilag egyik legfrankobb dolga es erzese.

2016. ápr. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sok takarítással és megtépázott idegekkel :D


2 óránként ki kell vinni eleinte (előny ilyenkor a kertes ház).

Első kutyánkat kölyökként vettük, a következőt már gyepmesteri telepről hoztam el 1 évesen.


Lényegesen egyszerűbb volt szobatisztaságra nevelni a gyepis kutyát, ő 3 nap alatt megtanulta, mi a rend :). Rombolni egyikük sem rombolt, sokat volt velük foglalkozva és mindig volt nekik elöl hagyva rágható, saját játék.


A kölyök kutyák meg simán kiidegelik az embert, állandóan elkalandozik a figyelmük meg elfelejtik a dolgokat, szóval egy jó nagy adag türelem és kitartás kell hozzájuk, de ez persze később megtérül :D

2016. ápr. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!