Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáknál ez is a falkavezérsé...

Kutyáknál ez is a falkavezérséghez tartozik?

Figyelt kérdés

14 éves tacskóm van, sajnos már koránt sincs jó bőrben, de egy 4 évet letagadhatna, mert a betegségei ellenére nagyon életerős.

A lépcsőzéssel van gondja, mert a házunk alsó szintjén mamám lakik, és kívül van egy lépcső az emeletre, ami 20 fokból áll.Itt van terasz, itt kap a két nagy kutya is enni, meg a tacskó.

Lefelé nem igazán megy a lépcsőn, de néha nekiugrik annak is, és egyesével lemegy.

De séta után ő az első akinek fel kell mennie, egyik kutya sem mehet fel nála előbb.

Általában megvár engem, és amikor viszem fel, folyamatosan leskelődik hátra, nézi,hogy a másik kettő mögöttem jön e, ha előzni próbálnak morog.(ha valamelyik felszaladna, akkor heves ugatással, morgással fejezi ki a nemtetszését, és olyan is volt már,hogy a lépcső tetején odakapott annak amelyik feljött.Ezzel kezdte amikor letettem a földre)

A másik eset amikor meg nem vár meg engem, hanem elindul fel egyedül, fújtat, minden fok nehezen megy, akár percekig is pihen, de őt nem lehet megelőzni, és neki fel kell mennie.

Elég szórakoztató amikor három kutya libasorban áll a lépcső közepén, és egyesével mennek fel, mert nem szabad előzni az öreget.

Viszont én ilyet még nem tapasztaltam.Amíg fürgén feltudott szaladni a lépcsőn (1-2 éve) akkor nem csinált belőle problémát, amióta csak lassan megy neki, azóta csinálja ezt.

Ez vajon a vezérszerepe megőrzését szolgálja?

A másik két kutya is őt tartja falkavezérnek (persze csak utánam), egy harapás lenne nekik a tacskó, de ha már morog, akkor meghúzzák magukat.


2016. ápr. 10. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen.
2016. ápr. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Elég kemény legény az a tacskó :D És igen.
2016. ápr. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Édes pofa. De nem lenne szabad a tecsinak rendszeresen lépcsőznie, nagyon rosszat tesz neki.
2016. ápr. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!