Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaffrol tapasztalat?

Amstaffrol tapasztalat?

Figyelt kérdés
Amstaffot szeretnék tartani. inkább menhelyről vagy tenyésztőtől vásároljak? Szivem szerint menhelyről hoznék csak a viselkedési problémák miatt aggódóm. Etetése mennyi egy hónapban? Más amstaffokkal jol megfér? azonos neműekkel hogy viselkedik?
2016. ápr. 11. 19:26
 1/4 anonim válasza:
Nálunk 2 amstaff van a szomszédban és mindkettő teljesen másképp viselkedik, az egyik nagyon barátságos jól kijön más kutyákkal, a másik viszont mindig támadna, nagyon szigorúan kell nevelni
2016. ápr. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
és etetés? vagy hogy honnan fogadjak be inkább? egyébként köszii!
2016. ápr. 11. 19:38
 3/4 anonim ***** válasza:
26%

Vásárold.

Neveld fel kiskorától kezdve.


Az etetése eleinte prémiumot, vagy ahhoz közeli minőséget igényel, hiszen fejlődik kiskorában rohamosan (ezek elég borsos áron vannak), és hatalmas nagy az étvágya. Később házi kosztot is megeszi, de jobb még mellé valamilyen táp (konzerv sem rossz, csak ugye nehéz neki eleget adni).

Eleinte kiskorában 30-40 ezer felett van havonta bőven, de később olyan féléves, három negyedéves korától ez csökken. Felnőtten házi koszt mellet olyan 15-20 ezer környékén van (fele a gyermekkorinak). Szerintem ilyen termetes kutyától ez nem rossz. Persze nagyon, nagyon sokat bír enni, és ez függ a napi mozgásától is. Meg nyilván a célodtól is, hogy mit tervezel vele.


"Azonos neműekkel hogy viselkedik?"

Hát őszintén szólva eléggé diktátor típusú kutya, de ezt nyilván megfelelő neveléssel kilehet küzdeni, de alapvetően elnyomónak mondanám más kutyákkal szemben.

Ha kis korában nem szocializálódik más kutyákhoz, sőt kisgyerekhez, akkor később nagyon nehéz lesz hozzá szoktatni.

Az tuti, hogy kani, a kanival nem fog kijönni. Ott kemény elnyomás lesz, akkor is, ha együtt nevelnéd fel őket. A szuka, szuka párosítás, ha nincs tüzelés, akkor nem lesz gond, de alapvetően azért elnyomják egymást.

A párban tartás a legjobb, de azt tudni kell, hogy amikor kicsik vannak, akkor bizony a kani ha nem jól szocializálódott akkor megöli a kicsiket.


Eléggé mozgásigényes is, szóval szereti a nagy teret- udvart, amit birtokolhat, pláne nagy korában.

Hozzálehet szocializálni kiskorától egy panelhoz is, de szerintem nem kellene ezt a fajtát.


Menhelyről ilyen jellegű fajtákat soha, de soha nem hoznék . Más fajtákat igen, de amstaffot biztosan nem. Nem tudom a múltját, és ez hatalmas nagy kockázat (másnak sem ajánlanám, max ha nagyon jól informált a múltja- pl.: halál eset miatt gondos jól ismert gazdától).

Halál esett miatt került hozzám már harcieb, és szerencsémre jól ismertem a gazdát is, illetve a kutyát is, de azért éreztem, hogy nincs annyira intimitás köztünk, szóval ha harci szituációba kerültünk volna más kutyával, akkor könnyen előfordulhatott volna, hogy én is ellenség leszek akaratom ellenére.

2016. ápr. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pontozni könnyebb, mint véleményt írni.

Mondjuk jellemző az oldalra. :D

2016. ápr. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!