Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német/dán dogról írnátok...

Német/dán dogról írnátok nekem tapasztalatokat? Mondjuk egy ilyen kutya gazdija véleményére kíváncsi lennék! Illetve tenyésztőket tudtok ajánlani? Big Dope kennelről vélemény? Esetleg az árakról tudnátok valamit mondani, belőni, hogy kb. mennyi?

Figyelt kérdés
Köszi előre is! :)

2016. márc. 20. 12:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Fajtamentőktől hoztuk, így árat nem tudok írni.

Életem kutyája volt, 10 évet volt velünk. Bújós, játékos, tanulékony, gyerekeket kimondottan imádta, se kiskutyát se macskát nem bántott soha.

Házőrzésre is kiváló, ok nélkül nem ugat, már a megjelenése elég, hogy ne akarjon bemenni bárki. Akit beengedtem, azt viszont nem bántja.


Fáradhatatlan, klassz túra partner, de úszni nem szeret, utálta a vizet. Nem válogatós kajában, Oszi a vörös hagymát is megette. :)


Csak ajánlani tudom.

Következetes gazdi mellett remek családi kutya.

2016. márc. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%
A meredek utcai egyik villába költöztek nemrég két dán doggal. Rémes a mély hangjuk, hörögnek, ha egy kutya elmegy a járdán.
2016. márc. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! ^^
2016. márc. 20. 13:10
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok német dog gazdi, de ismerősi körben vannak, totál azt tapasztalom, amit az 1#-es leírt.

Egy gyönyörű fekete doggal szoktunk sétálni. Ugatni talán egszer hallottam, egy zöld esernyőt ugatott meg.

Nem túl okos, kissé távolságtartó idegenekkel szemben. De nyugodt és árad belőle a szeretet.:)

2016. márc. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Még annyit, hogy azt tudni kell róluk, hogy nem élnek csak 8-10 évig a méretük miatt és nem kinti kutyák.
2016. márc. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi a szuleimmel befogadtunk egyet nehany hetre amig talaltunk megfelelo gazdit, mert a gazdaja rosszul bant vele es elakarta altatni. Nem volt mar fiatal, de igy is jo tars lett belole az uj gazdajanak. Nem ismert minket a kutya, de megis baratsagos volt, lassan kozeledett, megbizhato volt, hatalmas volt de senki nem felt tole, mindenkivel nyugodtan viselkedett. Sokkal jobban viselkedett, mint a megkergult csivavaim. Azota mar beszeltem dan dog gazdikkal es mindenki hasonlo velemennyel volt. Szerintem gyonyoru kutya. Ha lenne helyem, szivesen tartanek.
2016. márc. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem túl okos??Látszik hogy sosem tartottál ilyen kutyát!Ilyesmit akkor irj le ha személyes tapasztalatod van!Az ismerősöm kutyája nem személyes tapasztalat!
2016. márc. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 D.O.81 ***** válasza:
100%

Üdv!


2013-ban hoztam el egy szaporítótól egy vágott fülű 2 éves kan példányt, amit alig egy hónapja szerzett be. Hogy is mondjam, egy élmény volt a kutya, amíg területen belül volt... Amikor elhoztuk vidékről, azzal kezdte a dolgot, hogy a pit bullt ki akarta szedni a kerítésen keresztül, ketten alig voltunk elegek, hogy megfogjuk. Mire az állomásig elértünk (nagyjából egy óra gyalog) egész kezessé vált. Teszem hozzá nem a szép szótól.

Miután otthon kitapasztaltuk, mi- hogy, hány méter kezdődhetett a valódi rehabilitáció. Ennek eredményeként egy iszonyúan ember centrikus, kedves bújós dögöt kaptunk, persze folyton résen kell lenni, mert brutálisan kitartó és követelőző a maga módján.

Ami azt illeti volt már dolgom jó néhány eltökélt kutyával, de ez a betonagyú állat néha rajtam is túltesz... A macska és a sündisznó levadászásáról még mindig nem szokott le, viszont sikerül már visszahívni, vagy ha már megvan a süni (a macska az gyorsabb), akkor már szóra ereszti és ott hagyja, nem mint az elején amikor még ölre kellett menni azért, hogy otthagyja a sündisznót... Ennek lassacskán már három éve.


Szóval, a dog egy egygazdás kutya. Ha nincs szerencséd és jó vadászösztönnel rendelkező folyton pörgő búgó csigát sikerül beszerezned, akkor lehet, hogy vért fogsz izzadni a felnevelésekor, de általában eléggé nyugodtak szoktak lenni.

Aki benevez egy ivaros felnőtt példány átnevelésébe és nincs meg a tapasztalata, akkor fognak jönni olyan pofára esések, hogy az már nem fájdalmas, hanem brutális.

Én azt javaslom, hogy 3,5-4 hónaptól fölfelé érdemes kölyköt választani. Az ár lényegtelen, mert 6-7 hónapos kortól, még a gatyádat is le fogja zabálni, persze, nem minden táp megfelelő számukra. De lehet rájuk főzni is. Ez egyénfüggő, de a változók ebben az időszakban nem meghatározhatók. 12-14 hónapos kortól, már stabilabb a dolog, egyes kiegészítők elhagyhatók és a kutya táplálása sem igényel különösebb odafigyelést.


A kölykök ára változó. Vannak akik már 150 000-ért is odaadják, de mondjuk az ukránoktól vagy az oroszoktól, már 1200 euro alatt nem biztos, hogy tudsz szerezni.


Üdv!

2016. máj. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, neked kifejezetten, utolsó! Köszi, hogy ilyen hosszan leírtad:)
2016. máj. 26. 20:06
 10/11 anonim ***** válasza:

Az elmúlt 35 évben ez a 10. dogunk (volt, h egyszerre 4 volt), soha nem voltak ilyen rossz tapasztalataink, mint az előző hozzászólónak. Valószínűleg nagyon belefutott egy szocializálatlan egyedbe. (az enyém pl. bármilyen vadállatról lehívható). Az irányítás iskola kérdése, mindenképpen javaslom. Az enyémek szépen dolgoznak kutyacserében is. A reakciójuk nem olyan gyors egy-egy parancsra, mint a munkakutyáknak, nem is ez a feladatkörük. Mindenesetre jól képezhetőek, rendkívül fontos a következetesség és a pozitív/negatív megerősítések pontos alkalmazása. 10 hetesnél fiatalabb példányt semmiképpen ne hozz el, aki ilyet akar eladni, azt nagyon gyorsan kerüld el. Kezdőnek mindenképpen szukát ajánlanék. Azt nem írtad, hogy milyen színűt szeretnél. Minőségi tenyészetben, foltos-fekete almokban rendszeresen születnek merlék, akik a közelmúltig szinhábásaknak számítottak. Őket, illetve a feketéket lehet a legalacsonyabb árfekvésben beszerezni, 100-120 eFt-tól felfelé.

Arra számíts, hogy a havi tartási költség kezdetben akár havi 60 eFt-ra is rúghat, 3 éves kor felett beáll a havi 25-30. Rendkívül veszélyes rájuk a gyomorcsavarodás, a dogok közel felét érinti, azonnali életmentő műtét szükséges (40-100 eFt, legyen rá tartalék!!!), s még így is sokan nem élik túl, borzalmas haláltusa. Rövid életű fajta, a jelenlegi adatok alapján 5-6 év az átlagélettartam, de persze akadnak 10-12 éves egyedek is.

A magam részéről lebeszélnélek a fajtáról.

2016. máj. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!