Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajtára jellemző?...

Melyik kutyafajtára jellemző? Mit tudnék vele kezdeni?

Figyelt kérdés
Van egy nagytestű 6 éves keverék kan kutyám, menhelyről hoztuk ki még kölyökkorában. Jártam vele kutyaiskolába, sétálni is viszem, de egyszerűen nem bírok vele. Nagyon eleven és olykor felsőbbrendűnek hiszi magát, morog rám, sőt egyszer meg is harapott engem is és a kutyaiskolában a kiképzőt, és néha a hallása is szelektív a kutyának. Idegen emberekkel barátságos, de kutyákkal már nem. Azt hallottam, hogy ez egy fajta sajátosság is lehet. Tudjátok esetleg, melyik fajtára jellemző ez az alkalmi dominancia vágy? És, hogy mit kezdjek vele? 6 évesen már idősnek tartom újra kutyaiskolába vinni. Esetleg egy őrző-védő foglalkozás levezetné az energiáját?

2016. ápr. 11. 21:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
59%
Volt valaha német juhászod? Csak mert nekem van. Nagyon megbízható, szuper kutya. Nem véletlenül a világ egyik legnépszerűbb munkakutyája. A kérdező leírása egyáltalán nem utal arra, hogy biztosan kau. Csak egy neveletlen, domináns kutya, átlagos eset. Mellesleg, ha van is benne kau: ne hidd, hogy csak nálatok, Romániában értenek a pásztorkutyákhoz. Nálunk is rengeteg jól nevelt kau, kuvasz, káj és egyebek vannak. Itt is van rengeteg olyan kiképző, aki tud segíteni, nem kell rögtön megszabadulni tőle. Azt sem értem, hogy miért szidod ennyire a tükörsulikat. Nem ismerem őket, csak hallomásból, éppen ezért nem is mondok róluk véleményt, de te mégis mennyit láttál belőlük? Romániában nincs is tükörsuli. Csak hallottál valamit és eldöntötted, hogy ez sz.r?
2016. ápr. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
13%

Ami a nemetjuhaszt illeti nezd meg a vilag top10 legveszelyesebb kutyajat(statisztika szerint legtobb ember elleni tamadas,es itt gazdaja meg csalad ellen kell erteni)... Ott szerepel koztuk a nemetjuhasz is.

Az egy dolog,hogy ha jol neveled nem fordul (talan) ellened de ez minden kutyara ervenyes.

Nem a tukorsulit szidom es semmilyen sulit ugy altalaban de fel kell fogni,hogy a pasztorkutyak teljesen mas beallitottsaguak(kivetel ma mar a kuvasz) mit a tobbi kutya. Teljesen mas az igenyuk es mas hozzaallas szukseges.

Nem azt mondtam,hogy magyarorszagon nincs olyan aki nem ert a pasztorkutyakhoz soot fennebb ajanlottam is a kerdezonek,hogy keressen olyant aki ezekkel foglalkozik...

2016. ápr. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
"Ha jól neveled, nem fordul (talán) ellened..." Itt vesztetted el a maradék hiteledet is. Semmit nm tudsz a fajtáról. Benne van a 10 legveszélyesebb fajtában? Nyilván benne van, a világ egyik legnépszerűbb fajtája már csak statisztikailag is valószínű, hogy a német juhász köztük lesz. Mellesleg egy őrző-védő fajta, amit nem kéne mindenkinek tartania, de sokan csak a Rex felügyelőt látják benne. Arról már nem is beszélve, hogy mennyien szaporítják. De ezek nem azt jelentik, hogy a fajta megbízhatatlan! Nagyon is megbízható, ha jól nevelik!
2016. ápr. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Előző kutyánk német juhász-pitbull keverék volt, tenyésztőtől. Ő nagyon kezes volt, édesapám vitte kutyasuliba, oda, ahova a mostanival is jártam. A jelenlegi kutyus abszolút zsákba macska volt, anyját ismertem csak, ő nyugodt és barátságos volt, de a kölyke teljesen az ellentettje. Menhelyen azt mondták, hogy az apa valószínűleg bernáthegyi lehetett, vagy olyan keverék, de most már kinézetre sem hasonlít a bernáthegyire. A kaukázusit kutyasuliban kezdték ráragasztani, meg az utcán, meg ismerősök. Egyébként a német juhászokról én is azt tudom, hogy jól kezelhetőek és kiváló munkakutyák.
2016. ápr. 12. 12:15
 15/16 anonim ***** válasza:

" német juhász-pitbull keverék volt, tenyésztőtől"

Ez így ellentmondás, tenyésztő nem ad el keverék kutyát.

Egyébként elmondásod alapján egy nagyon keverék kutya, ami ki tudja, kitől mit örökölt, úgyhogy teljesen felesleges azon filózni, hogy milyen fajták vannak benne. Egyszerűen egy kutya, amelyik kissé problémás. Lehet kezelni, ha egy jó kiképző megmutatja, hogyan.

2016. ápr. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
38%

"A kérdező kommentje:


Kaukázusi juhászt mondták többen, hogy lehet benne, meg a német juhászt és a malinois-"

Most mar szegenybol bernathegyi keverek lett:)))

Teljesen egyetertek az elottem szoloval ez valoszinu,hogy keverekek keverekenek a keverek kolyke.... Remelem ez is nem tenyesztotol van mint a nemetjuhasz x pitbull :)))

Ugyhogy a pasztorkutyas dolgot elfelejtheted szerintem.

Probalj olyan szakembert keresni aki problemas kutyakkal foglalkozik az majd helyretesz(i)

2016. ápr. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!