Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a legjobb, bevált pórázhoz...

Mi a legjobb, bevált pórázhoz szoktatás kiskutyáknál?

Figyelt kérdés

Olvastam pár variációt, hogyan kell vagyis érdemes a kutyát pórázhoz szoktatni, de én az állatorvosoktól és cikk íróktól függetlenül kutyagazdikat szeretnék megkérdezni hogy kinek hogy sikerült... :)


Nekem már a nyakörvet megszokta, de amikor ráakasztom a pórázt egyből a szájába veszi és le akarja szedni... Még nem volt kinn soha, csak lakásba próbálgattuk.


2010. ápr. 6. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Én azt csinálnám, hogy mikor ráteszem a pórázt megfeszíteném, mint a gitár húrt (akár a kutyát is felemelheted vele egy picit). Aztán mikor indul az attrakció (le akarja szedni), nem vennék róla tudomást (még rá se néznék), hadd küzdjön vele. Egy helyben állnék, mint egy szobor. Aztán mikor feladja a küzdelmet, pórázt lazára venni és dicséret (de nem jutalomfalattal).
2010. ápr. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én goldimra rátettem és sétáltunk. Amikor pici volt, mindig elfáradt, és ölbe vettük.:)Utána egy másik kutyussal, egy beaglevel sétáltunk. Utána meg suliba jártunk, a beagle oda is velünk jött :)
2010. ápr. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én azt csináltam, miután megszokta a nyakörvet, hogy ráadtam a pórázt, és azonnal próbáltam elterelni a figyelmét labdával, jutifalattal, rongyozással. Nem nagyon rágta, pillanatok alatt megszokta. Próbáld meg elérni nála, hogy ne legyen ideje/lehetősége a pórázzal foglalkozni, mert Te vmi sokkal érdekesebbet találtál ki neki.
2010. ápr. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én sok kutyát szoktattam pórázra.

általában ráraktam a pórázt és körbe körbe próbálja levenni.

valamikor az tett jót ha álltam és vártam h elfáradjon, majd húztam a pórázt kicsit, h megijedjen és feladja a harcot, valamikor meg az amikor mentem egy métert és magam után hívtam hogy jöjjön, és egy idő után megszokja hogy ez így jó.

persze a dicsérés elengedhetetlen.

és próbáld ne 1 napra halasztani a rászoktatást, legyél türelmes.

2010. ápr. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!