Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valakinek van tapasztalata...

Valakinek van tapasztalata sintértelepi kutyával?

Figyelt kérdés

Hogyan viselkedett? Agresszív vagy barátságtalan volt? Hogyan szoktattad magadhoz?


Első kutyusom lesz sintértelepről, és őszintén egy kicsit izgulok a viselkedése miatt. Tapasztalatokat, véleményeket írnátok?



2016. ápr. 13. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutya más és más, lehet a sintértelepen kezesbárány is és agresszív is ez 100%ban kutyafüggő.

Fontos, hogy ne hirtelen döntsd el hogy melyiket viszed haza. Ismerd meg őt a ketrecen belül és kívül is, vidd el sétálni. Nagyon fontos, hogy ne "nyomulj rá" a kutyára. Guggolj le a kennel előtt és várd, hogy ő menjen oda hozzád (ha kennelen belül ismerkedsz vele, akkor is így csináld) Kerüld a hirtelen mozdulatoka, mert megijedhet tőlük. Fokozatosan egyre több időt tölts vele.:) Remélem tudtam segíteni, de pl Cesar Millan a kutya mint családtagban elég jól leírja, h hogyan válassz ill. ismerkedj meg egy sintértelepes v menhelyes kutyával:) Sok sikert és boldogságot a kutyushoz:)

2016. ápr. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg minden kutya más, de azért elmesélem a mi pozitív sztorinkat: 2-3 éves, kb 80% német juhász keverék szukát vittünk el sintértelepről, azon tanakodtunk mi is, hogy hogy lesz ez, egyáltalán mivel vesszük rá a kutyát, hogy velünk jöjjön, hát vittünk egy szál lecsókolbászt, gondoltuk bemutatkozásnak jó lesz :) Na, ehhez képest a bizalmatlanságról annyit, hogy kinyitottuk a kocsiajtót, mire a kutya beugrott es elfoglalta a helyét a hátsó ülés közepén és boldogan nézett ránk. A kolbászt azért megkapta :) Remek kutya volt, még vagy 12 évig volt velünk, végig kölcsönös szeretetben az egész családdal, nagyon megsirattuk, amikor elment.
2016. ápr. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

Sintértelepen is lehet ismerkedni a kutyával? Ott nem úgy van hogy egyből el kell hozni?

2016. ápr. 13. 21:30
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
1-es voltam, 2-es gratulálok a kutyához, sajnálom, hogy elment, de biztos nagyon szép élete volt veletek:) Nekem is februárban ment el a kutyám mi is nagyon megsirattuk.
2016. ápr. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igaz nem vagyok jártas, de szerintem ismerkedhetsz, mert a sintértelepnek is az a célja, hogy hosszútávon (élete végéig) otthont találjon, mert ha valami félresikerülne visszakerül, az meg senkinek nem jó:/
2016. ápr. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sintértelepről van kutyám.


A következő is onnan lesz :)


1. válaszoló jól leírta a lényeget.


Az én kutyámmal voltak gondok, konkrétan a pórázon való normális közlekedést baromi nehezen akarta megtanulni és elkezdett kötekedni minden kutyákkal. Igaz, én is elég tapasztalatlan voltam,mert előző kutyánk nagyon tanulékony, megadó típus volt, ez a mostani meg egy csökönyös, vasakaratú kis agresszor :D És nem tudtam hogy is kezeljem hatékonyan ezt a kutyatípust. Szóval eltartott egy ideig, mire egymásra hangolódtunk, összecsiszolódtunk DE nagyon megérte.


Amúgy átvert a kis szemét, mert a sintértelepen meg az első héten olyan kis mézes mázos volt mindenkivel...Minden kutyával bájolgott. A hangját nem hallottuk. Aztán kibújt a szög a zsákból. Most állandóan pofázna, ha nem inteném csendre :D


Amúgy szobatisztaságot pár nap alatt megtanulta. Nem rongált meg soha semmit. Kaját is csak 1. nap lopott.

Nem kapkod a biciklisek után, nem agresszív a gyerekekkel. Mindenféle nagyságú, nemű, habitusú kutyával összeengedhető, max. 1-2 rászólás kell közben.


Nagyon jó kutya lett belőle, de mindig rajta tartom az egyik szemem, ha póráz nélkül van vagy kutyák közé viszem, mert hajlik a csínytevésre :D

Szívesen dolgozik, sportos, okos kutya.


Amúgy én azért őt választottam, mert láthatóan érdeklődött irántam (én is oldalt leguggoltam a kennelek előtt) és mikor újra mentem egy kört, már nyomta ki a mancsát és motyogott nekem. És nem egy szép kutya, szóval gondolom nem kapkodtak volna érte.


Én nagyon örülök, hogy sintértelepről hoztam kutyát. Sok ismerősömnek is onnan van. Olyan nagy gond egyikkel sem volt, amit ne lehetett volna józan paraszti ésszel egy kis gyakorlással és neveléssel megoldani :)

Az agresszív kutyán meg eleve látod, hogy agresszív, ezt a részét nem is értem a kérdésnek :D Ha arra gondolsz, hogy pár nap után előjön valami ilyen, akkor azt meg határozottan NEM ELTŰRNI, tiltani, tudatosítani a kutyában, hogy neki KUSS van, TE vagy az úr a házban.

2016. ápr. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2016. ápr. 14. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!