Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen a véres széklet? Az...

Milyen a véres széklet? Az enyémnek is az lehetett?

Figyelt kérdés
Rendesen kakilt, azzal semmi baj nem volt, a szokványos volt, majd még próbálkozott tovább, és ilyen átlátszó narancssárgás nyálkás váladék jött ki. Ez mi lehetett? Ez volt a véres széklet? Vagy csak olyasmit evett amitől ilyen lett? Aggódom, de nem akarom félvállról sem venni, viszont túl aggódni sem.
2010. ápr. 6. 12:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Véres széklet esetén élenk vörös, egyértelműen kivehető vércseppet vagy vércsíkot látsz a székletben. Ez nekem inkább némi hurutos váladéknak tűnik, de ez csak tipp, nem vagyok állatorvos. A székletet befestheti még sok minden, pl. egyes kutyakajákban lévő színezőanyagok is. Lehetséges az is hogy ételtől...vagy felehetett valamit. Egyszer a kutyám kakijában színes cérnadarabokat találtam....utóbb kiderült, a játékából, de hallottam már olyat is hogy nejlonzacskódarab jött ki a kutyusból...

Szerintem, ha egyébként normális a széklete, eszik-iszik, játszik, rendszeresen normális állagút ürít, akkor nincs baj. Mindenesetre figyeld! De a legjobb ha állatorvost kérdezel vagy megvizsgáltatod!

2010. ápr. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a segítséget, kicsit megnyugodtam. Ezért nem voltam biztos benne, hogy ez az-e, mert ebben nem pirosas színű cseppek voltak, hanem ami kijött kb egy kanálnyi váladék, annak az egésznek volt ilyen átlátszó narancsos színe, de csak a rendes kaki után. Enni eszik (bár megijedtem, mert két napja csak nyammogott, de aztán rájöttem, hogy rendes főtt kajára pályázott, és azt meg is ette mikor beadtam a derekam...) és iszik is rendes, és játszik is. Amúgy a szokványos minden, csak nemrég pusztult el egy barátnőm kutyusa, azóta rögtön elméletek gyártok ha látok valamit, de ez a fura nyálkás széklet valódi volt, és nem találkoztam még vele. De tényleg köszi, és figyelni fogok továbbra is, nehogy nagyobb baj legyen.

2010. ápr. 6. 13:13
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mit! Igen figyeld, mert azért lehet belőle egy hurutos hasmenés! De az is lehet, hogy csak a főtt kajától volt...
2010. ápr. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Nem kell megijedni, semmi baja. Túlnyákosodott a bele és abból a felesleg ürült a büzmirigy váladékával.

Az én kutyámnak is van néha ilyen.

Viszont arra ügyelni kell, hogy ki legyen pucolva idöközönként a büzmirigye, mert ez is okozhat (sokkal komolyabb) problémákat + ettöl is van olyan büdös szaga sok kutyának. Ha te nem értessz hozzá akkor vidd el kutyakozmetikushoz, ö megcsinálja.

2010. ápr. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

A bűzmirigy nem tudom mennyi idő alatt termelődik újra, de úgy 3-4 hete voltunk állatorvosnál, ő kinyomta és mondta is, hogy csúnya volt. De ha most ürült belőle az jó dolog nem?

2010. ápr. 6. 14:00
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
a bűzmirigyet csak állatorvos nyomhatja ki, és csak akkor, ha begyulladt. a kozmetikus vágja a kutya szőrét, meg fürdesse, az a dolga. ha egyszer kinyomja a bűzmirigyet, utána már minden alkalommal szükség lesz rá. ami neki pluszpénz, tehát csinálja, pedig semmi köze hozzá.
2010. ápr. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Szerintem a válaszoló úgy értette, hogy a kozmetikus ki tudja nyomni, mert ért hozzá, szóval szakszerűen megtudja csinálni. Nem tudom, hogy maguktól is, csak úgy megcsinálják-e, de ha elviszi az ember, meg lehet kérni őket.

De amúgy egyetértek!

2010. ápr. 6. 14:17
 8/12 Akiteki ***** válasza:

Nekem ez inkább valami bélhurutnak tűnik. A bűzmirigy váladéka nem ennyire feltűnő és kevésbé nyálkás.

Figyeld meg a következő alkalommal is. Ha akkor is ilyen, akkor az orvos ad rá tablettát. Ha nem, akkor csak benyalt valamit és gyógyultan távozott.

2010. ápr. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Okés, megfigyelem. Köszi!
2010. ápr. 6. 20:35
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha rendben van a bűzmirigye, nehogy kinyomasd orvossal vagy kozmetikussal! A bűzmirigyhez csak akkor szabad hozzányúlni, ha baj van vele!

Az a hurutos kaki lehetett egy durva bűzmirigy ürülés, az előző napi kaja, egy befalt játék. Ha csak 1x-1x ritkán fordul elő, akkor nincs baj, de ha több napon keresztül rendszeresen, akkor valamilyen fertőzés.

2010. ápr. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!