Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akar mindenki kutya...

Miért akar mindenki kutya tenyésztesből élni?

Figyelt kérdés
Most szeretnénk kutyát venni de csak olyan ajánlatot találtam eddig ahol egy kutya 50-60 ezer forint... nem értem miert akar most mindenki abból meggazdagodni hogy kutyákat tenyészt

2016. ápr. 14. 07:23
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Sok az 50-60 ?
2016. ápr. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
95%

Kutyatenyésztésből nem lehet élni, az egy drága hobbi. Inkább viszi, mint hozza a pénzt.


Amire te gondolsz, azok a szaporítók. Tőlük meg nem kellene vásárolni senkinek, és akkor mivel nem lenne kereslet, előbb-utóbb megszűnne ez a tevékenység.

2016. ápr. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen kutyát akarsz venni, de egy fajtatiszta törzskönyves kiskutya 100 ezer forintnál kezdődik, esetleg a magyar fajták kerülnek 50-60 ezerbe.

És megnyugtatlak, egy tenyésztő nem ebből akar meggazdagodni, nem is tud, hiszem amennyit rákölt egy alomra, annyi korántsem jön vissza neki a kiskutyák eladásából. Rengeteg költséges orvosi vizsgálaton esnek át a kutyái, hogy egészséges kiskutyák szülessenek. A további költségeket nem írom le, itt egy link, ahol elég jól le van írva minden:

[link]

Tehát nem a törzskönyvtől kerül egy fajtatisza kiskutya 100+ ezer ft-ba. Viszont a törzskönyv a garancia a fajtatisztaságára, ha nincs, a kutya csak fajtajellegű.

A szaporítók azért adják 20-40 ezerért a jófogáson a kölyköket, mert hozzáértés nélkül, csak haszonszerzési céllal elletik a kutyáikat, sokszor a vételár többszörösét hagyják ott az állatorvosnál azok, akik tőlük vesznek kölyköt.

Ha nincs pénz tenyésztőtől, törzskönyvvel, szerződéssel kiskutyát venni, akkor szét lehet nézni menhelyeken, fajtamentőknél.

2016. ápr. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Normális helyről nem 50-60 ezer egy kutya, hanem 2-3x annyi. És a tenyésztők nem tudnak ebből megélni, örülnek, ha kijönnek 0-ra. Ha nem tudsz vagy akarsz ennyit kifizetni, lehet hozni menhelyről is.
2016. ápr. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, milyen kutyust szeretnél? Biztosan találunk neked fajtamentést.

A többieknek pedig igaza van, 50-60 ezer Ft-os kutya még szaporítós kutya. Nem kiállítási minőségű kutyust 80 ezerért még találsz hivatalos bejelentett tenyésztőnél nem kiállítási minőségű kutyust, neki esetleg tegyük fel nem úgy kunkorodik a farka, nincs olyan kerete az egész kutyának amit tovább lehetne tenyészteni, így egy tudatos tenyésztő ivartalanítva vagy ivartalanítási kötelezettséggel adja oda. De ha 50-60 is sok, akkor inkább te is tudatosabban, az előbb említett fajtamentésektől hozz kutyát.

2016. ápr. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem a kutyákat. Van is egy törzskönyves Schnauzerem, de mint családtag, hobbi kutya. Egy. Akármennyire imádom is őket tenyészteni nem tenyészteném. Se időm se pénzem nem lenne rá, hogy annyi kutyussal foglalkozzak. Szal én nem akarok kutyatenyésztésből megélni. :D
2016. ápr. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Kutyatenyésztésből nem lehet megélni. Szaporításból igen. Mindig van idióta, aki megveszi a szapis kutyát, ezzel adva a lovat a (szemétláda) szaporító alá. Nem számít, hogy a gatyádat is otthagyod majd az állatorvosnál, az számít, hogy óccsó volt a kutya, mert csak 25-50 ezer.

Fogadj meg egy tanácsot, és vagy vegyél igazi tenyésztőtől, aki igazán foglalkozik a fajtával, vagy keress menhelyen, fajtamentésnél, csak ne szapis kutyát vegyél.

2016. ápr. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
13%
Jaj ne mondjátok már,hogy tenyésztésből (nem szaporításból) nem lehet pénzt kivenni,meg 0ra jönnek ki,akkor senki sem tenyésztene. Igen, elkérnek 100+ ezreket, csak hosszú távon Magyarországon ki fogja megvenni,mikor a saját megélhetés nehéz? Nekem van egy TK-s és egy anélküli macskám,ugyanolyan fajta mindkettő, egyik sem beteg, az oltásaikat megkapják, az öregedésseleg úgyis mindkettőnél jön majd valami, most 5 évesek. Tenyésztőnél meg nem tudom,hogy mit variálnak, hogy ezt kell pluszban rákölteni,meg azt, ha beteges a tenyész állata,akkor az alom is selejtes lesz, ha betegesek a kölykök,akkor nem kéne tenyészteni.
2016. ápr. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
85%
# 8-as, nem akarlak megbántani, ezért nem azt mondom, hogy buta vagy, inkább csak..........tudatlan.
2016. ápr. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
94%

Ennyiért ne vegyél kutyát, legyen mondjuk százezer, az már lehet OK.


Számold már ki, mennyibe fog összesen kerülni az a kutya élete végéig, csodálkozz rá a milliós eredményre és egyáltalán ne vegyél semmiféle kutyát, ingyen se, mert ha már a vételárnál görcsölsz néhány tízezer forinton, akkor nem tudom, mit fogsz csinálni egy váratlanul becsúszó ötvenezres állatorvosi számlánál.


Mondok egy példát: néhány hete a kutyámnak tőből letört az egyik körme egy túrán, így mászkált a sárban x kilométert, a kocsiba beszállásnál vettem észre, hogy vérzik a lába. Nyilván begyulladt kicsit, úgyhogy ez a buli kb öt fertőtlenítés-kötözéssel, antibiotikum injekcióval, gyulladáscsökkentő injekcióval, egy levél antibiotikummal stb. úgy harmincezrembe fájt. _Egy letört köröm_ !


A kutya megzabál havi tizenpárezret (25 kilós), oltások és kullancs elleni védekezés évente vagy húszezer lehet, aztán az ember vesz neki ezt-azt, erre is elmegy évente vagy húszezer akkor is, ha nem visszük túlzásba. Szóval ha alapvetően _egészséges_ a kutya, akkor a tizenpár év alatt elmegy rá 2-3 millió forint. Egy kis apróság nyilván sokkal kevesebbet eszik, ez komoly tétel, de egymillió még úgy is összejön.


Abba inkább nem gondolnék bele, mi van, ha nem egészséges, akkor határ a csillagos ég.


Ezek után majdhogynem tökmindegy, maga a kutya mennyibe kerül.

2016. ápr. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!