Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen kutya a...

Szerintetek milyen kutya a Rottweiler?

Figyelt kérdés

Kapcsolata a gyerekekkel? Taníthatóság?

Milyen betegségei vannak? Milyen házőrző? Milyen a kutyás sportokban? Milyen őrző-védő kutya? Milyen munkákra használjak? Milyen a vérmérséklete? Tulajdonságai? Alkalmassága? Alkalmazhatósága?


2010. ápr. 6. 15:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
6%
Szia! Nem tudok sokat segíteni, de azért mégis mondok valamit: Nekem is volt rottweiler kutyánk, és azért adtuk menhelyre, mert az egész udvart szinte majdnem hogy tönkretette, ugat, ha a közelébe megy valaki, és ráugrik az emberre, a nővéremet meg is harapta. A mi rottweilerunknek ment a hasa a tejtől. De mindenképpen udvarban kell tartani! Kaput zárjatok, mert kimegy.
2010. ápr. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket bármelyik fajtabemtuatóban leírják.

Kapcsolata a gyerekekkel: nem szabad velük egyedül hagyni, de ha a szülő ott van, akkor nem lesz probléma.

Taníthatóság: jól tanítható.

Jó házőrző, de inkább személyvédelemre tenyésztették ki.

Betegségei: diszplázia.

Kutyás sportok: őrző-védőben jó, agilityhez, dog dancinghoz és hasonlókhoz általában nem elég atletikusak.

Használják rendőr-, vakvezető-, és mentőkutyának, eredetileg marhapásztor volt, de ma már nem igazán használják erre. Bátor, kitűnő testőr, de csak hozzáértő, tapasztalt gazdának ajánlott.

2010. ápr. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Elsőnek: ez mind nevelés kérdése.
2010. ápr. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

Kedves első!

Az a kutyus biztosan nem magától lett olyan. Vagy tenyésztői hiba vagy ami valószínűbb, hogy Ti rontottátok el.Kiképző?

Szerintem a roti az összes fajta közül a legfantasztikusabb...

2010. ápr. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen szerintem is.
2010. ápr. 6. 15:31
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Vigyázni kell nála a gyomorcsavarodásra is.
2010. ápr. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

A rottweilier elég dominás kutya. Össze szoktatható más állatokkal, de azonos neműekkel lehetnek problémák. Persze semmi sem lehetetlen! Szocializációja ezért nagyon fontos. Kezdő kutyásnak semmiképp nem ajánlanám. Erős kezet igényel, következetesen kell nevelni. Gyerekekhez ugyanúgy hozzá lehet szoktatni, mint kutyákhoz. (Nem egy hihetetlenül aranyos rotit ismerek) Nagyszerű családkutya válhat belőle. Mivel munka kutya, imádja ha dolgoztatják. Ezt igényli is. Kitűnő házőrző. Nagyon jól lehet vele őrző-védőzni. Mindenképp járj vele majd kutya suliba, ha ilyen kutyát szeretnél. Alapjába véve okos kutyák. Figyelmét mindig le kell kötni. Hogy milyen munkára használják? Használják rendőrségnél is. Mint mondtam őrző-védőzni nagyon jól lehet vele. Alap engedelmességi feladatokra is meglehet tanítani ha megfelelő kezekben van. Legtöbbször házőrzésre használják.

2010. ápr. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Mint minden kutyát , tanítani , szocializálni és nevelni kell !!!

Ezek elengedhetetlenek .

Nagyon jó kutyák a Rotik , nekem nagyon bejönnek .

Nekem volt Rotim , igaz szegényem már nem él , öreg volt , és mivel majdnem minden Roti "egyforma" nem szerettem volna másikat , így amstaffokat tartok :) Ők is remek kutyák . Az ennyémmel soha nem volt gond .

Kutyaiskolába jártunk , kiállításra , túrázni , úszni .

Egyszerűen jó kutyák !


Az elsőnek meg ! : Tudod miért adtátok menhelyre?? Azért mert kutyához nem értő szívtelen emberek vagytok .

Remélem ha gyereketek lesz , akkor őt is intézetbe viszitek mert nem bírtok vele .Szánalmas és undorító vagy. Az ilyen embereknek mint te /ti soha nem adnék kutyát többet !

2010. ápr. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
a Rotik átlagosan meddig élnek?
2010. ápr. 6. 16:36
 10/15 anonim ***** válasza:

A kérdések alapján nem való neked kutya - még. Olvass. Keresd meg a környékbeli kutyaiskolákat. Keress meg tenyésztőket (nem venni, de ők nyilván hozzászoktak az esetleges látogatókhoz, akkor is, ha csak érdeklődnek a fajta iránt).


Egy "okos" kutya = 90% gazda, 10% kutya. Magyarán, ha a gazda képes _a kutya számára érthetően_ kommunikálni az elvárásait, nagyon kicsi lesz a jóhoz képest a problémák/hibák aránya.

2010. ápr. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!