Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azon gondolkodtam, hogy a...

Azon gondolkodtam, hogy a golden retriever inkább társnak való, nem? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Tehát nagy a mozgásigénye, de pl. agilityben annyira nem híresek, olyan laza kutyák, meg dogdancingben is. És a lazaság az ilyen sportokban nem olyan jó tulajdonság, nem így van? Nekem is goldenem van, naponta iskolaidőben 2 órát futtatom, sétálok vele, szlalmozunk de nem érzem azt, hogy annyira szeretné a munkát. Sok trükköt tud már, de dd-ben nagyon laza, ha pörög akkor nagyokat ugrál szóval sehogy nem jó. De tegyük fel, ha vennék egy border colliet (ez nagy álmom), akkor tudom, hogy a bc nagyon munkaszerető kutya, és a golden nem annyira, akkor a bc-vel lehet többet dolgoznék, de a goldent is ugyanúgy szeretném, meg foglalkoznék vele, és ettől lehet, hogy olyan érzésem lenne mintha megcsalnám a goldimat. Ti hogy érzitek? Mi erről a tapasztalatotok/véleményetek?
2010. ápr. 6. 16:11
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyire voltam érthető...
2010. ápr. 6. 16:12
 2/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan vehetsz bordert is, megférnek egymás mellett, esetleg csinálhatod úgy, hogy mindkettővel eljársz futni, sportolni, csak a goldennel játékszerűen, mint a bordert vinnék agility versenyekre... Magyarul, ha az időd engedi, akkor ugyanúgy foglalkozol a goldennel, mint régen, de a borderrel is fogsz ezentúl, csak picit komolyabban, mint a goldennel, csak a golden nehogy azt érezze, hogy nem foglalkozol vele. Ezért lehetne azt, hogy így kitalálsz olyan játékokat, programokat, ahol mindketten résztvehetnek. :)
2010. ápr. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Ezért ne legyen rossz érzésed,ez egy tény ,nem a te hibád hogy a golden nem munkakutya. ha szeretnél egy másik kutyát is,azzal nem "csalod meg",csak ha elhanyagolod.
2010. ápr. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
51%

Nem, ebben nincs igazad.

Ehhez a kutyához a megfelelő motivációs eszközt kell megtalálni. A lényeg h a kutya arra - minden mást mellőzve - pörögjön rá ezerrel! A leírtak alapján te nem tudod eléggé motiválni.

Ez a kutya motivált és golden:

http://www.youtube.com/watch?v=HqbVbPvlDoM


Ahogy kiveszem a szavaidból a goldened olyan "semmilyen" helyről van. A szülei nem dolgoztak, lehet h azok felmenői sem, hanem csak ilyen "nekem is goldenem van meg neked is" alomból származó, ahol a munkaképességre egyáltalán nem figyeltek oda. A mai "mezei" goldenek elcseszettek - nincs meg bennük a megfelelő munkakészség és a még nagyobb hiba h az ilyen kutyákkal szaporítanak tovább aztán az olyanok mint Te megveszik és csodálkoznak h a kutya nem dolgozik.

Sajnos a borderek ugyanezen az úton indultak el.

Csak nehogy beleess abba a hibába - bár ahogy látom már beleestél - hogyha bordered lesz akkor azzal minden könnyű lesz, az mindent egyből megcsinál míg a másik csak "ketteske" marad.


Az én véleményem az h előbb próbáld meg ebből a kutyából kihozni a maximumot, találd meg azt amivel tudod motoválni és amitől teljes odaadással figyel rád, aztán vegyél bordert.


- egy labrador és egy border gazdija -

2010. ápr. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"golden nem munkakutya."


Azért hülyeségeket nem kell beszélni. A golden retriever vérbeli munkakutya! Apportírozó vadászkutya - tehát elméletileg az apportkészségével sem kéne h gond legyen, és ezen keresztül a motiválhatósággal. Az más kérdés h egy elb@szott fajta akit csak az nem szaporított még aki nem akart. Így a magyarországi állomány olyan silány h sajnos joggal kérdőjeleződik meg a munkakutya mivolta.


De azt is bátran hozzátehetjük, h a magyarországi border collie állomány szinte ugyanitt tart.

2010. ápr. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Ismerem a videót.

Sajnos igen, azt hiszem ilyen helyről van. Akkor még nem tudtam, hogy szeretnék majd vele dolgozni, csak egy kutyát szerettem volna, és tetszett a fajta. De miatta nagyon beleestem ebbe a kutyás életbe. Azóta nagyon sokat fejlődtem. Szinte semmit nem tudtam a kutyázásról. Mostmár tudom, hogy onnan nem lett volna szabad megvenni. Sajnos. De attól még az én kutyám, és szeretem.

2010. ápr. 6. 16:40
 7/18 anonim ***** válasza:

Az én labradorom még ennyire sincs jó helyről - mivel ő örökbefogadott. 1 évesen, se a labdát nem hozta vissza, se nem játszott. 5 évesen meg a magyar agility VB válogatott tagja volt. Megőrül a labdáért, átszellemül az egész kutya ha agility pályát lát.

Ezt próbáld elérni a tiédnél. Nem ördöngösség.

Mióta csináljátok ezt az egészet?

2010. ápr. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Most 9 hónapos. Rohan ő pl. a labda után is, de olyan lassan jön vissza... semmivel nem tudom jobban pörgetni a visszahozásnál, se kaja, se ha futok előle... Még rendes agility pályával nem találkozott. A szlalom nála a sétálásnál picivel gyorsabb, szóval nem tudom. Ha próbálom motiválni akkor kijön a rudak közül, ha futok kicsit gyorsabban, akkor is. Pedig már tudja a szlalmot.
2010. ápr. 6. 17:00
 9/18 anonim ***** válasza:

Ne haragudj de most cseszed el a kutyádat. Egy 9 hónapos kutyától NE várd el h szlalomozzon!! Pont a szlalom a legösszetettebb akadály, éppen ezért csak 1 éves kor után tanítjuk mivel a kutya agyban addigra érik meg arra h fejben teljesen össze tudja rakni h mit is vársz el tőle.

Aztán azzal h ő még most nem érti, nem tudja h mit vársz el tőle, lassú, az téged idegesít, ezt ő érzi és máris kedvét szegted.

Ez kb olyan mint amikor már megtanultál korcsolyázni és akkor a harmadik alkalommal elvárnák tőled a dupla axelt....


Szerintem túl sokat vársz ettől a 9 hónapos kutyától. És az elvárások megtörik a kutyát, ami a motiválhatóságában és a munkához való hozzáállásában fog megmutatkozni.


Merrefelé laksz? Esetleg segíthetek, személyesen esetleg tudok mutatni egy-két dolgot amivel pörgetheted a kutyádat.

Ennek a kutyának most az kell h megszeresse az agilityt, a dog dancinget. De amilyen léptékben haladsz, nem fogja. Sokkal inkább teher lesz neki, félni fog attól h te elégedetlen leszel vele, ezért mindent még megfontoltabban fog csinálni, nehogy hibázzon.


(és ha így állsz hozzá, egy bordert hasonlóan le lehet törni... sőt ahogy észrevettem ilyen szempontból még érzékenyebb fajta)

2010. ápr. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Mindig pozitív megerősítést kap! Azért nem ennyire durva a helyzet, hogy elcseszem. Amúgy Erdélyben. Nincs itt semmi kutyás a közelben...
2010. ápr. 6. 17:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!