Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkink 6 hònapos....

Yorkink 6 hònapos. Hogyan tanulja meg, hogy ne akkor pisiljen amikor rájön? Hogy tartsa amíg kimegyünk?

Figyelt kérdés

Mennyi idős koruktòl tudjàk a pisit kakit tartani?

Sokszor sétàlàs közben végzi a dolgàt...Sajnos még sokszor bepisil...Figyeljük a jeleket.Sokszor így sem sikerül.


2016. ápr. 17. 21:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Valamit nem jól csinálsz. Ha látod hogy bent végzi a dolgát amikor leszidod, amikor kint akkor megdicséred és adsz neki jutalomfalatot. Az én yorkshire terrierem 4 hónapos kora óta szobatiszta és ezt a módszert használtam. De ha valami úgynevezett "mini vagy extra mini" yorkit vettél valami szaporítótól akkor lehet nem lessz ilyen egyszerű. Ugye nem olyat vettél?
2016. ápr. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1. Vagyok. És napi hányszor hordod le?
2016. ápr. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sok séta, lent dicséret, fent rajtakapáskor ejnyebejnye (nem lecseszés! csak jelzés, hogy ez nem oké), ha nem kapod rajta, akkor csak takarítás, és türelem. :)

Persze egy 6 hónapos kutyánál már kérdés az is, hogy a nevelése rendben van-e, mert ha jelölget otthon, az nem szobatisztasági probléma, hanem már nevelési kérdés.

2016. ápr. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Papírokkal együtt oltva vettük.Azt mondjàk a problrma az lehet hogy pelenka volt neki lerakva.

Ha kinnt pisil megbicsérjük.reggel van kinnt.Azutàn egyedül van mert dolgozunk.A gxerekek iskolàba.Majd du.ismet sèta.Akkor kinnt végzi a dolgàt.

2016. ápr. 18. 06:17
 5/10 anonim ***** válasza:

Napi két séta marha kevés egy yorkinak, egy kölyöknek meg pláne. Különösen, ha tápot eszik, arra ugye rengeteget kell inni. Így az se lenne meglepő, ha élete végéig bepisilne. Képzeld el, ha te is csak naponta kétszer mehetnél vécére, nem élveznéd.

Minimum (!) napi három séta kell egy lakáskutyának: egy indulás előtt, egy hazaérkezéskor, egy lefekvés előtt. Ez általában kb. 8 óránkénti pisi-kaki, azzal már azért el lehet éldegélni.

A pelenka se volt egy szerencsés ötlet amúgy, az is lehet gond, de a napi két séta biztos, hogy marha kevés a kutyának.

2016. ápr. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem csak 2x sétälunk.Nagy kertünk van.Ki visszük mindèg.Ha jò idő van egész estig a kertben vannak a gyerekekkel.

Nàla az a baj akkor csinäl azonnal ahogy èrzi.Nem jelez....Nem tartja.Vagy nem is akarja...

2016. ápr. 18. 09:23
 7/10 eve5 ***** válasza:
Nekünk is mikor jött a Bichon Maltesse, akkor.bent végezte a dolgát. És úgy szoktattuk meg hogy ki vittük sétálni reggel, délben, és este is. És idővel rájön hogy nem ő rajta áll hogy mikor pisil és mikor nem. Ki viszed például holnap reggel egy 30 perces sétára, ha pisil pisil, ha nem ő issza meg a levét. Nekem ez a módszer vált be.
2016. ápr. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm vàlaszod.

Ma is kinnt voltunk egyből munka utàn.2x pisilt.Sajna utàna 1x a konyhàba.

Este ismét séta.Làttam akar wczni.Kivittem kakilt....Remélem minél előbb megtanulja.

2016. ápr. 18. 21:22
 9/10 eve5 ***** válasza:
Örülök neki akkor. Sok sikert továbbra is.')
2016. ápr. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 eve5 ***** válasza:
Nah hogy álltok a kutyával?
2016. ápr. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!