Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tragédia, hogy ennyire korrupt...

Tragédia, hogy ennyire korrupt Magyarországon a kutyakiállítás, mindenféle szedett vedett kutyák nyernek utána csodállkoznak hogy nem jo a magyar állomány, de nem?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 6. 18:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem tragédia, ez Magyaroroszág... Külön kategória, ami nálunk megy.
2010. ápr. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
igen csak éppen a csámpás lábú kutyákat aki még kancsal is kihozzák első helyre! utána meg sehol nem szerepelünk jol beleértve külföldet is mert elsőkörben kizavarják a kutyát, és nem is akarnak itthonról venni mert ezzel rontják a hirnevet ,hogy rossz az állományunk! Csak azért mert a mergás paraszt aki mackóba vezeti fel a kutyáját győzni akar! mksz- meoe megtapsolhatjátok magatokat
2010. ápr. 6. 18:31
 3/17 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék, milyen kutyafajtával kapcsolatban akadtál ki ennyire! Én is tapasztaltam ezt egyébként!
2010. ápr. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell sírni, hogy a "magyar". Sok külföldi kiállításon is vannak összefonódások, nem megérdemelt győzelmek. Ma a pénz ural mindent. Megfelelő ismeretség, baráti segítség...ennyi.

Az állományról meg csak annyit... aki valóban tenyészt , a fajtája szerelmese, az nem a győztes címhez viszi a kutyáját, hanem a neki megfelelőhöz.

2010. ápr. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
18:41 az lehet ,hogy oda viszi! Csak épp ez egy évszázados hagyomány ,hogy direkt olyan kutya kapja meg ezt amely erre érdemes! Csak sajnos már réges régen nem ez a lényeg itt! és nem sirok csak szimplán kiakadtam ,remélem sok velem egyetértő lesz itt!
2010. ápr. 6. 18:47
 6/17 anonim ***** válasza:
A neki megfelelőhöz viszi...De annak nincsenek meg a megfelelő eredményei, a vevők meg onnan szoktak kutyát venni(sokszor)ahol a felmenőknek díjai vannak, feltételezve, hogy korrekt módon azért kapta a kiállításon, mert megérdemelte.Tapasztalatom nekem is van láttam olyan törpetacskót, amelyik a megengedett mellkaskörfogatot jócskán meghaladva mégis nyerő volt a kategóriájában,csak mert a bíró és a handler nagyon is jól tudták, kinek a kutyája.Elveszik a kezdő kutyások összes kedvét.
2010. ápr. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
én csak annyit tudok, ha a fajtában, amit én szeretek, egy kezem is sok, hogy meg tudjam számolni azokat a tenyésztőket, akiket tényleg jónak tartok, magyar tenyésztésű kutya pedig szintén kb. ennyi van, amelyikre azt mondom ebben a fajtában, hogy ejha... de külföldön sem biztos, hogy jobb, nehogy azt hidd.
2010. ápr. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Akiteki ***** válasza:

Nyugodj meg,külföldön sem jobb.

Mindenki a saját haverjához nevez, hogy nyerjen.

2010. ápr. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, egy fajta kiállításon Kit. II, vagy Res,Cacib, stb, még talán nem számít rossz eredménynek. Aki csak úgy választ kutyát, hogy csak a győztestől, az megérdemli. Régen sokat jártam kiállításokra. Pl Szoborpark-Stadion.Már akkor is voltak viták,nem megérdemelt győzelmek, a körön kívül állók szerint.:))

Mindig lesznek, akik elkezdik a kiállításosdit. Mindig lesznek, akik kitartanak. És olyan is, aki belefárad.

Emberi tényezőket nem lehet kizárni sajnos.És győztes csak egy lehet.

2010. ápr. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
engem mondjuk az meglehetősen zavar a szeretett fajtámban, hogy a show és munka vonal már totál különvált és a show vonalú kutyák már totál nem olyanok (küllemben legalábbis biztos), mint aminek lenni kéne. Szépen ki van kozmetikázva, erős a csontozata és már nyerheti is a címet, az már mindegy, hogy amúgy tök atípusos, és akkor rámondják, hogy "ausztrál típus". pff
2010. ápr. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!