Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Súlyhúzás. Van aki elkezdte a...

Súlyhúzás. Van aki elkezdte a kutyájával?

Figyelt kérdés
Mire érdemes figyelni, hogyan, mikor érdemes elkezdeni? Milyen edzést kell tartani a kutyának? Most 10 hónapos, nagyon sok energiával egy stafi. Gondoltam ez lefárasztaná, jó kondiban tartaná.
2016. ápr. 20. 09:50
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Én a Pitemmel már egy éves kora elött huzattam kissebb sulyokat,mellette futattam.

Mindig egyre többet húzott. Aztán versenyen elhúzta a 3000km-ot.

2016. ápr. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1 éves kor előtt nem húzatunk....gratulálok, 6 évesen meg majd megrokkan a kutyád.


Fokozatosan kell elkezdeni, ha nagyobb városban vagy pesten élsz, keresgélj a környéken hátha van súlyhúzó klub, oda olyanok járnak,akik tapasztaltak és tudnak segíteni.

10 hónaposan ne húzasd még, előbb fejlődjön ki a kutya, építsd meg az alapot, jó kaja, zöldkagyló stb. 1 éves kora után meg fokozatosan lehet elkezdeni.

Mit adsz neki jelenleg enni?

2016. ápr. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
2es! Köszi a gratulációt. 10éves és nincs semmi baja!!
2016. ápr. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én még nem húzattam. Még séta van, rongyozás. De most gondolkodok mit lehetne csinálni még. Őrzővédő erre nincs, az engedelmességit már most tudja. Sajnos a 2x1 óraa séta naponta, meg az egy óra játék kevés... így most nézegetem még a hámot 1 hét és megrendelem majd. Eleinte csak hogy szokja, ahogy ajánlották is, valami palack, vagy sóder palackban lesz, de igazi húzást nem akarom elkezdeni csak 12 hónapos kora után. Tervek csak a kutya jobb lefárasztása, kis alakformálás, de ha belejön, szereti akár komolyabban is. De tapasztalatok érdekelnek, hogy kezdtétek, mit szóltak a környéken, kutya hogy alakult ilyesmi. Tőlünk kb 500 m a határ, oda nem autókáztatnám később se a cuccal. De hogy mit szólnak az utcába majd a konzervatív öregmamik... :D azt hiszik harcra edzem majd. :D Szóval jelenleg nem húz. Szerencsére kutyákra emberre sem pórázon :D
2016. ápr. 23. 17:04
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is húzok vele, hozzám felnőttként került, és problémásan..de így normálisabban viselkedik, ha le van fárasztva. De mindenképpen fokozatosan. Ajánlott ízületvédőt szedni mellette. Amúgy lógatni is szokták őket, mondjuk az enyém nem olyan bátor, de ha normális a lelke, akkor arra is megtaníthatod, és akkor lógás közben ha cibálják azt, amin lógnak, akkor azzal is fáradnak és erősítik a nyakukat :)
2016. ápr. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!