Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai akita és komondor...

Amerikai akita és komondor páros? Nagyon merész ötlet?

Figyelt kérdés
Volt már kutyám, határozott vagyok és értek is a kutyákhoz, úgyhogy a hozzáállás nem gond, de érdekelne a Ti véleményetek is. Mennyire tartható együtt a két fajta? Gyakran lesznek dominancia harcok? Természetesen szoktatás után gondoltam. Különböző neműek (komondor szuka és akita kan) lennének, ivartalanítva. Előre is köszönöm.

2016. ápr. 22. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Elmeletileg igen de szerintem kemeny dio:)

Az akita szuletett bajkevero(kutyakkal szemben) es a komondor meg nem turi a "pofatlansagot" .

2016. ápr. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
két ilyen erős jellemű kutyát nem tennék egymás mellé. Egyik sem az a behódoló típus. DE minden alomban születnek domináns és kevésbé domináns egyedek. Ha olyanokat választasz akik nyugisabbak, nem akarnak minden képpen "hatalomra törni" akár még működhet a dolog, főleg, ha kicsi (8-9) hetes koruktól kezdve együtt nőnek fel:)
2016. ápr. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
egy időben hoznád el őket? ugyanolyan korúak lennének? mert szerintem így nem éppen ideális, nagyon nehéz lenne velük egyszerre. ha már az egyik idősebb, neveltebb és te értesz hozzá, kellően határozott vagy akkor szerintem nincs akadálya, hogy hozz mellé még egyet, ha szereted az ilyen kihívásokat.
2016. ápr. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát 1 év biztos lenne köztük, de én is az akita miatt vacilálok. Esetleg van más hasonló (külső, belső tulajdonságok) fajta, ami kevésbé domináns, kötekedő? Hátha így egyszerűbb lenne a döntés. :)
2016. ápr. 23. 11:18
 5/8 A kérdező kommentje:
A komondor fix, róla nem szeretnék lemondani.
2016. ápr. 23. 11:19
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez nagyon összetett kérdés. Határozott, következetes gazda és két normális egyednél megoldható a dolog. A komondorral nem igazán lehet gond, falkakutyák, a pásztorok mellett is falkában voltak ezek a kutyák, sokan mai napig együtt tartják más kutyákkal.

Az akita a veszélyesebb ebből a szempontból, mert eléggé maguknak valóak, bár az amerikai akita nyugodtabb típus, mint az igazi akita.

Mindenesetre úgy gondolom, hogy a komondor pont azon fajták egyike (ide sorolnám a többi hasonszőrű pásztorkutyát), amibe az akita nem fog belekötni, vagy ha mégis, akkor nagyon gyors és kíméletlen leckét fog kapni. 90%, hogy a komondor lesz a falkavezér és az akita ezt elfogadja.

2016. ápr. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

én japán akitát is ismerek akit kenyérre lehet kenni, abszolút nem kötekszik és nem domináns, szóval biztos ki tudnál fogni egy ilyen egyedet. csak lutri, mert kijöhet a "kötekedősség" ivarérés után, persze kellően következetes neveléssel sok mindent meg lehet oldani.

esetleg két komondor? :)

2016. ápr. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, de elég belőle egy :) inkább egy nagyobb agarat (pl barzoj) veszek majd mellé ;)
2016. máj. 8. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!