Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 16 hónapos tisztavérű simaszőr...

16 hónapos tisztavérű simaszőrű foxterriernek lehetne még törzskönyvet csináltatni? Az összes felmenőjét visszatudom kérdezni és szeretnék elmenni vele szépségversenyre vagy agilityre de nem találtam csak törzskönyves versenyeket.

Figyelt kérdés
2016. ápr. 22. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Ez nem így működik. A tenyésztő a születés után törzskönyveztetheti az egész almot. Pont. Később nincs lehetőség.
2016. ápr. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Ha tenyésztőtől vetted, kellett volna hozzá tk-et kapnod. Az velejárója egy fajtatiszta kiskutyának, nincs olyan lehetőség, hogy nem adnak. Érdeklődj a tenyésztőjénél, bár utólag szerintem már nem kaphat.
2016. ápr. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Most lehet hülyeséget kérdezek, de manapság már nincs olyan, hogy "B" törzskönyv? Régen volt, ha tenyészszemlén megfelelt a kutya, kaphatott ilyet, persze felmenők erre nyilván nincsenek felvezetve, mivel nem ismertek.
2016. ápr. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Csak születéskor kaphat, a tenyésztő váltja ki.
2016. ápr. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Nem lehet, törzskönyvet csak a tenyésztője tud kiváltani pár hónapig születés után (nem pontosan, hány hónapig). Ő is csak akkor, ha a szuka és a kan is megfeleltek a tenyésztéshez szükséges előírásoknak (van törzskönyvük, tenyészszemléjük, kötelező eü. szűréseik).


Agility versenyek vannak keverék kutyáknak is (így a tiéd is annak minősül, tk. nélkül), oda nevezheted.

Kiállításra sajnos nem.

2016. ápr. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hobby kiállítások is vannak:) Most is lesz egy. [link]

Agilityre pedig tk nélkül is simán lehet menni:)

2016. ápr. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vajon miért kellett lepontozni, ha nem állítottam, csak kérdeztem valamit? :) Sok okos f_sz...
2016. ápr. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Időpont ma 07:28

Nem kell törődni a pontozással.

Jó választ is lepontoztak, ahogy látod. Egyébként évek óta nem csinálnak B törzskönyvet.Nincs szüksége már a jelenlegi elfogadott fajtáknak állomány növelésre.

2016. ápr. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!