Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Happy Dog kölyöktáp mellé...

Happy Dog kölyöktáp mellé közepes testű kutyának kell-e plusz kalcium és foszfor kiegészítés?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 7. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:

nem nem kell!!

sokkal többet árthatsz vele mint használsz!

a doki is ezt mondaná, mi már kérdeztük. akkor felborul a megfelelő kálcium-foszfor egyensúly!

2010. ápr. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Te is Happy Dog-gal etetsz? Csak mert eddig ahány dokit kérdeztem, annyit mondtak. :S Viszont a kutyámnak nem túl jó az emésztése, mindig megy a hasa, pedig több tápot is próbáltam már. Pár napja elfogyott a kalcium por és mióta nem kapja, nem megy a hasa sem, és arra gyanakszom, hogy ez a por teszi tönkre a bélflóráját, amit felírt a dokink. És megfogalmazódott benne,, hogy lehet ez a probléma, csak azt nem tudom, emellett a táp mellett egyáltalán szükséges-e neki ez a kiegészítés.
2010. ápr. 7. 12:14
 3/9 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Szerintem kérdezz meg másik orvost is!

Lehet találsz sokkal jobbat is.

Az én példám: egy dokihoz jártunk, ő ivartalanította, ő csinált mindent a kutyámmal.

Elkezdett vakarózni, annyit mondott allergia, és kifizettünk 4500 f-ot ezért.

Addig Purina Pro Plant evett, váltottunk hát Orijenre, aztán acana lamb and apple-re, de a dolog mit sem változott, véresre vakarta magát.

Elvittem egy másikhoz. Adott rá cseppet,már aznap végigaludta az éjszakát! Kiderült, h vmi gomba volt amit más kutyától kapott el.

Szóval inkább kérdezz meg több dokit is.

Nem Happy Doggal etetek, de biztos vagyok benne, h feleslegesen adsz neki port, az én dokim határozottan tiltotta! Azt mondta nem szabad, csak kárt okozunk.

Ha abbahagyta a hasmenést, pláne ne add neki.

A Happy dogon belül melyiket használod? Megnézted, mennyi benne a kálcium/foszfor?:)

2010. ápr. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
jaj látom, h ahány doki mind mást mond.. hát igen, ezt én is tapasztaltam. várom a választ, h mennyi benne a kalcium/foszfor adag, az alapján meg lehet mondani, h szükséges-e számára.
2010. ápr. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom most megnézni mert nem otthon vagyok, neten meg ez nincs fönt ha jól emlékszem. :S De az mindenesetre érdekes, hogy egyik orvos azt mondja a Happy Dog-ra hogy prémium kategória, másik meg azt, hogy közepes minőség.

Medium juniort etetem, ez való a kutyámnak ebből a márkából.

2010. ápr. 7. 12:59
 6/9 anonim ***** válasza:

leviszem a kutyusomat, aztán utánanézek.

közepes minőségű, ha a legjobb prémium.

de ha a legjobbat szuper prémiumnak mondjuk, akkor a happy dog prémium.

van tőle rosszabb de jobb is.

én most acanával etetek. sajnos az orijent egy idő után kihányta, nem képes megenni, a purina is nagyon jó volt, de nem akarok olyat adni neki amiben van kukorica, bár lehet az nem baj, de na:)

2010. ápr. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

gyorsan megnéztem. le van írva a tartalma, de a kalcium/ foszfortartalma nincs.

de továbbra is azt mondom, h ne adj neki!!!

mert akkor hirtelen nőhet a csontja is, ami egészségkárosító!

az a legjobb táp egyébként, ami hússal kezdődik.

az én dokim azt javasolta, h ha porcát és csontjait akarom erősíteni, ne adjak neki ilyen sz**okat, hanem csináljak neki heti 1x egy gombócot az alábbiakból:

-túró

-1 tojás

- 1 ek. méz

- 1 ek. búzacsíra.

azt mondta ez a legjobb, nem lesz tőle baja, azt garantálja.

szóval szerintem ne tömd kül. előállított -Isten tudja mi lehet benne- porokkal, tabikkal, mert lehet ártasz neki. Nem éri meg kockáztatni:)

Pláne ha a pocakja is rendbe jött!

2010. ápr. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nálunk a helyzet az, hogy hiába kapta a kalcium port, eddig sem nőtt rendesen, mert folyton ment a hasa, így nem tudott a kaja rendesen felszívódni. :S Bármi mást kap ezen a tápon kívül, akkor is ment a hasa neki, de most, hogy nincs por, nem hajtotta meg más sem.

Végtére is a kérdés lényege nem az, hogy mivel etessek, mert ez el van döntve, marad ez a táp, mert amúgy bevált, az összes közül ez volt kevésbé hashajtó neki. Inkább arra vonatkozik a kérdésem, hogy kell-e egyáltalán a kalcium pluszban és ha igen akkor ennek van-e más formája is a poron kívül.

De köszi a lelkesedést. :)

2010. ápr. 7. 13:13
 9/9 anonim ***** válasza:
nem, nem kell.
2010. ápr. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!