Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyöktáp megfelel felnőtt...

Kölyöktáp megfelel felnőtt kutyáknak is?

Figyelt kérdés
Most Multifit kaját vettünk, amiből a kölyöktáp ára közel megegyezik a felnőttével. A kölyköt választottuk a felnőtt kutyáinknak is, mert annak magasabb a hústartalma.
2009. nov. 8. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Hiányoznak belőle olyan anyagok, amikre a felnőtt kutyának szüksége van. De a kutya szívesebben fogyasztja, kevesebbet kell rágnia :)
2009. nov. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első milyen tápanyagok hiányoznak?
2009. nov. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A kölyök tápnak magasabb a fehérje és energiatartalma, mert a fejlődésben lévő szervezetnek erre nagyobb arányban van szüksége.

Én nem javaslom hosszú távon evvel etetni, bár néhány napig nem lesz tőle baja, de ha sok időn át kölyök tápot kap, el fog hízni és esetleg az egyes tápanyagok magasabb aránya miatt problémák is lehetnek túladagolás miatt (vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek túladagolása). És nem tudod úgy kompenzálni, hogy kevesebbet adsz, mert akkor éhes marad a kutyád.

A felnőtt tápban más arányban vannak az összetevők, ez a legfontosabb különbség.

2009. nov. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! Már nemsokára elfogy, kb 1 hétig ették ezt. De a felnőtt multifitben borzasztó kevés a hús... Nem is értem, hogy lehetnek egy árban.
2009. nov. 9. 17:44
 5/7 anonim ***** válasza:

A Multifittel majdnem egy árban van a Dog Chow és a Biomill (mindkettő kapható a Fressnapf-ban). 1-2e Ft a különbség köztük (legalábbis ahova én járok), és szerintem az előbbi 2 táp jobb minőségű, mint a Multifit.

Szerintem ezzel jobban jársz, egy kis húsos főzéssel kiegészítve jól tudod táplálni a kutyáidat.

2009. nov. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

13:09-es vagyok.

Kipróbáltam a Dog Chow-t nekünk az nem jött be. :S Baromi sokat kakáltak tőle a kutyáim, ahhoz képest, hogy mennyit ettek. Kvázi gagyi a minősége, nem hasznosul belőle elegendő tápanyag (ezért sok a széklet a föletetett mennyiséghez képest). És ilyen krémes volt tőle a kulájuk, nem az a normális kemény, bár nem is híg.

A Biomill-t adom most nekik, ez nagyon jó. Normális mennyiségű és minőségű a székletük és nagyon szeretik. Mármint nem a kakijukat, hanem ezt a tápot. :D :D

Bocsi a "részletességért", de ez is hozzátartozik. :D :D :D

És bocsi, ha esetleg pont kajál valaki, miközben ezt olvassa. XD

2009. nov. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

21:44-esnek. Én az előtted hozzászóló vagyok. Érdekes, amit írsz, mert nekünk meg a Dog Chow nagyon bevált, szép kemény kaki, jó súly, fényes szőr (főzéssel kiegészítve). Nálunk Flatazorral voltak azok a gondok, amiket írtál.

Milyen érdekes, mennyire különböznek a kutyák!

2009. nov. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!