Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem reagál úgy a frizbir...

Miért nem reagál úgy a frizbire, ahogy kéne?

Figyelt kérdés
3 éves kutyámmal most kezdtünk frizbizni. Mindent próbálok úgy csinálni, ahogy írják, tehát először a földön mozgatom, aztán elgurítom. A baj az, hogy a kutyámat nem érdekli, ha nem dobom el, végig azt várja, hogy dobjam neki, ha csak a földön húzogatom, nem próbálja meg elkapni, csak áll, ha gurítom, akkor utánamegy, de nem hozza vissza. Ha viszont magasra dobom, az nagyon tetszik neki, de így nem lehet arra . Igazából nem most lát először frizbit, eddig csak dobáltam neki, nem az volt a cél, hogy elkapja. Most kezdtem szabályosan tanítani. Lehet, hogy ez a baj? A ti kutyátok mennyi idő alatt tanulta meg, hogy elkapja a levegőben? Azt is írjátok oda, hogy milyen fajta!
2010. ápr. 7. 18:40
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

ahogy kéne????

hát a gyereked is mindenre ugy reagált, "ahogy kéne"?

nem csirkecomb ez, hszabvány legyen hanem egyéniség!!!

nekem keverék kutyám van és mi labdázunk nem frizbizünk, de sztem ha a közeletekben van agility oktatás ott a kiképző lehet h ért ilyesmihez is!

vagy a boltban ahol vetted ott is lehet!

de az is megeshet h nem tetszik neki az egész!

probáld meg kajával motiválni!

2010. ápr. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jó, igen, rosszul fogalmaztam egy kicsit. Akkora nagy baj? Akkor átfogalmazom: ahogy más kutyák, ahogy a frizbis videókon láttam, ahogy olvastam, válassz, melyik megfogalmazás tetszik. Kiképző amúgy nincs a közelben.
2010. ápr. 7. 19:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi is kb 4 hónapja kezdtük, ha dobom még mindig nem kapja el. Csak kitartás! Gurítsd, esetleg klikkerel próbáld tanítani neki, ha esetleg ráfog kattintás! Elég szépen csinál trükköket, de hogy a levegőben elkapja kb 5x sikerült elérnem :) Ne játszatok mindennap, kb 3 naponta. Így jobban "ráizgul" :D Csak ezzel a játékkal játszatok közösen, a többit akár el is rakhatod előle. Kérdezz még bátran, igaz énis kezdő vagyok, de segítek amiben tudok.
2010. ápr. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
első vagyok, akkor bocsi:)
2010. ápr. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi! A tanítós videókon olyan könnyen megy a kutyáknak a tanulás, persze gondolhattam volna, hogy a valóságban ez másképp lesz. :) Most azt próbáltam ki, hogy valakivel kettesben játszom úgy, hogy a kutya nézi és csak az ő szemmagasságában dobjuk el. Eddig jónak tűnik, már párszor el is kapta.
2010. ápr. 8. 15:46
 6/6 anonim ***** válasza:
tökjó :) ügyes :)
2010. ápr. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!