Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német Dog vagy Labrador...

Német Dog vagy Labrador retriever vagy Angol Bulldog vagy Beagle vagy Basset Hound vagy Border Collie vagy Uszkár?

Figyelt kérdés
A felsorolt kutyafajták közül melyik alkalmas mind a 3 kutyás sportra? Agility, Dog dancing, őrző-védő
2010. ápr. 7. 18:44
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Labrador retriever házőrzésre nem alkalmas, és ha jól tudom a beagle sem. Szóval e kettő már a 3-ból 1-et kilőtt... A többit sajnos nem ismerem annyira.
2010. ápr. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindháromra egyik sem. Miért pont ezekre a fajtákra gondoltál? Ha láttál volna már pl. német dogot, enyhén szólva kétségbe vonnád, hogy alkalmas agilityre. Hobbi szinten lehet, hogy tudod ezekkel a fajtákkal mindhármat űzni, de versenyszinten biztos, hogy nem fog menni minhárom, a bassettel pedig egyik sem.
2010. ápr. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Nekem goldenem van és egy borderem. Mindhármat csinálom mindkettővel, de egyikben sem mester szinten. Csak talán az agility megy jobban a bordernek, a goldiemnak meg az öv, de látszik azt nem veszi olyan komolyan mint egy malinois.


Egyébként ha mindhárom való kutyát akarsz akkor a malinois-t nagyon tudom ajánlani. Nekem is volt és mindháromban elég szépen jeleskedett, de ez függ a nevelésétől is.

2010. ápr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Border Collie. Mivel terelőkutya ezért a legokosabb kutyafajták közé tartozik,ezért bármire meglehet tanítani. Akár őrző-védőre is!
2010. ápr. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Óriás uszkár! Meglepő, de szoktak vele őrző védőzni, fajtaleírásban is benne van.
2010. ápr. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Mindháromra egyik sem.

Német Dog nem hiszem, hogy előnyös lenne az agility. Dog dancingelni már láttam de nagyon enyhe. Örző védő talán.


Labrador: örző védő kifújva többi jöhet!!


Angol bulldog: agility kifújva nem az ő alkatának van kitalálva de nem lehetetlen!


Beagle: örző védő nuku, nincs bennük agresszivitás (tudom hiszen kettő van nekem) a másik kettőben pedig profik :D:D


Border collie: nos nem szeretem nézni ahogy örző védőznek velük de nem lehetetlen! A másik két dologban pedig Ők az ászok!


Uszkár: nem lehetetlen az örző védő de nálu se szeretem nézni a másik kettőben pedig nagyon jók!

2010. ápr. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Olyan rettenetesen különböző fajták, hogy elsősorban ne a sportra való alkalmasságukat nézd, hanem azt, melyik fajta felel meg legjobban az igényeidnek!
2010. ápr. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

hát nézd

német dog: van az utcánkban egy, g_cifélelmetes, de szelíd, házőrzésre azért lenne jó, mert mindenkit elijeszt a külsejével... nekem pl államig ér a fejével O.o de mivel nagytestű, korlátoltak az élettartam-kilátások.. 8-9 évnél nem élnek tovább :(

Labrador: nagyon okos kutya, tele van energiával, sportokra alkalmas, és szerintem házörzőnek is, mert a retrieverek megérzik, ha egy embernek nem tiszta a szándéka! Erre a mi goldenünk a legjobb példa

Bulldog: hát azokat megeszem. Azok is tele vannak energiákkal, játékkal lehet levezetni, de a pofájuk alakja miatt nehezen lélegeznek, ezért aktív sportolásra nem alkalmas :(

Beagle: mint egy bomba, szerintem sportolási célokra megfelel, de ki kell nevelni belőle azt a rossz szokását, hogy ha felvesz egy nyomot, azonnal elkezdje követni, mert akkor se kép, se hang...

Basset hound: hát szerintem ez inkább házi kedvencnek való. Nagyon rövidek a lábai, hosszú a gerince, és nagy, lógó fülei vannak :)

Border Collie: ez a legokosabb kutyafajta, és mivel alapból terelőkutya, imád rohangálni. Nagyon könnyen kiképezhető, sportokra kiváló fajta... és tündéri *-*

Uszkár: ahhoz képest, hogy divatkutyát csináltak belőle, ez is roppant intelligens fajta! Sokoldalú, de szerintem versenyzésnél a közép- és óriásuszkárok jöhetnek csak szóba, kivéve, ha be akarsz nevezni mini kategóriába.

2010. ápr. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!