Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más kutyája is pusztult már...

Más kutyája is pusztult már el Sedalin Gel beadásának következtében?

Figyelt kérdés

2016. máj. 4. 06:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Mennyit adtál neki?
2016. máj. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kóboroknál többször használtuk,gond nélkül.
2016. máj. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Nem hallottam még ilyenről, de ugye minden gyógyszernek lehetnek mellékhatásai, pláne ha az ember nem olvassa el a betegtájékoztatót, és esetleg rosszkor, vagy más szerekkel kombinálva adja be a kutyának, vagy nyilván ha túladagolja.

Miért kapott Sedalint, és mennyit? Mekkora kutya, milyen idős, milyen volt az egészségi állapota?

2016. máj. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
2 egységet kapott, 43 kg volt,11 éves Amerikai Bulldog!A kórházi Pet Shop eladótól kértem valami nyugtatót a szilveszteri petárda miatt!Erre 2 napig volt eszméletlen! Egy hétig infúzión volt,majd pár naponta. Láz,remegés, de már csak ivott néha, alig állt lábra, három hét után feladta! Rendszeresen szedett Propalint, Rimadylt, izület védőket amiről az orvos is tudott, ahol kaptam! Szerinte talán a Propalin keresztezte, felajánlott boncolást, de akkor nem kaptam volna vissza azután! Voltak izülti gondok, de aktív volt, jó étvággyal! Szeptemberben az őssejt kezelés után is simán felkelt az altatásból! Köszönöm!
2016. máj. 5. 05:30
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát az öreg kutya nyugtatózása mindig veszélyes, főleg ha szed mindenféle gyógyszereket, és pláne ha a betegtájékoztató szerinti erős szedációra állítod be a mennyiséget. Óvatosabban is bánhattál volna a cuccal, nem kell rögtön kiütni a kutyát.

Nem azt mondom, hogy a te hibád, mert nyilván ez nem egy általános jelenség, meg nem ez volt a várható reakció, de az idős kutyákra már nagyon kell vigyázni.

2016. máj. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Természetesen így utólag már tudom, hogy nem kellett volna beadnom, ez már életem egyik legrosszabb döntése marad!Az adagolást az eladó határozta meg,nem én!Ráadásul később azt állította, hogy direkt ezt kértem!A kórház szerint ez egy bevált szer, ezért úgy adják el naponta, mint ha gumicsont lenne,semmilyen orvosi konzultáció nem szükséges szerintük!
2016. máj. 7. 05:20
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az eladó, akinek semmiféle ilyen irányú végzettsége vagy tapasztalta nincs... Gyönyörű.
2016. máj. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is szoktam Sedalin Gel-t adni az ambullomnak, és nekem is feltűnt, hogy lényegesen jobban kiüti, mint a keverék kutyámat. Az ambullom 50 kiló körül van, és 2 egységtől 24 órán át nagyon kába, alig tud menni, a 10 kilós keverékemen egy egység szinte meg se látszik. A tiéd már tényleg elég koros volt, ennek a fajtának kb. 10 év a várható életkora, úgyhogy biztos ezért múlt ki szegény.
2016. okt. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
A Sedalin-ról azt azért érdemes tudni, hogy nincs szorongásoldó hatása, tehát szilveszterkor zajfóbia ellen ezt nem jó adni. Látszólag a kutya "nyugodt" lesz tőle, mert nem mozdul, nem nyüszít stb., de valójában ugyanúgy hallja a hangokat és sajnos továbbra is fél, szorong.
2018. dec. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Előző vagyok: a Sileo gél viszont tökéletes zajfóbia ellen kutyák részére.
2018. dec. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!