Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám kb. egy hónapja...

A kutyám kb. egy hónapja rázza a fejét és vakargatja a fülét, néha néha el is vakkantja magát. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Látta az állatorvos is, kapott valamilyen antibiotikum injekciót, de semmi változás...
2010. ápr. 8. 17:01
1 2
 1/15 anonim válasza:
19%
Nem jön a foga?
2010. ápr. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Tisztítod a fülét? mert lehet hogy olyan szennyeződés van a fülében ami zavarja.
2010. ápr. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy valami a fülébe ment, habár ha látta orvos gondolom megnézte... vagy csinálhatja ezt a bűzmirigyétől is, ha be van gyulladva (olyankor a bűzmirigyben lévő anyagok válthatnak ki allergiás reakciót, az okozhat fejrázást meg fülvakarást is)
2010. ápr. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
5%
Rázza a fejét, és vakargatja a fülét? Egyszerű: bolhás. Vegyél neki bolhairtó szert, vagy kutyasampont. Az én kutyám akkor csinálta ezt, amikor bolhás volt.
2010. ápr. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%

Fülgyulladás.

De vidd inkább másik orvoshoz minthogy itt kérdezősködsz!

2010. ápr. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Akiteki ***** válasza:
83%
Vidd másik orvoshoz. Fülgyulladás. Nehezen gyógyul. Antibiotikum és fülcseppek kellenek neki.
2010. ápr. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

vidd másikhoz!

nekem is így volt, véresre vakarta!

a doki annyit mondott allergia.

utána elvittem másikhoz, adott rá fülcseppet, már aznap végig aludta az éjszakát és gyönyörűen rendbe jött.

gombás volt, valamelyik másik kutyától kapta el.

2010. ápr. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
jaj és nagyon hamar rendbe jött. a doki 2 hónapot mondott, de 1 hét múlva már csak enyhén látszott a régi karmolás közül 1-2. remélem segítettem.
2010. ápr. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Lehet hogy egy kullancs vagy mas bogar a fulebe feszkelte be magat
2010. ápr. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
0%

Fogj 1 fülpiszkálót és finoman próbáld vele kipucolni a fülét, de vigyázz, ne szakadjon be a dobhártyája. Ha a vattapamacs nagyon redvás lesz, akkor kapd a hónod alá és irány az állatorvos. Az én kutyának szintén fülgyulladás volt a baja, de sajnos későn csíptük el vele és a dolog nem állt meg ott, hogy kapargatta a fülét. Nekicsaphatta valaminek, egy fának vagy a kerítésnek, és elpattant egy ér a kutya fülében, aminek következtében felgyűlt a vér a fülében, és műteni kellett. Elég drága játék volt, nem beszélve arról a fájdalomról, amit szegénynek el kellett viselnie. Sajnos az injekció nem oldja meg hosszútávon a problémát. 2 különböző fülcseppet használunk, legalábbis mi személy szerint, és ugyanúgy ki kell pucolni a felgyülemlett váladékot, mintha csak egy emberi fül kezeléséről van szó. Ja, és még egy apróság a műtéttel kapcsolatban: kajla maradt a füle. Ez egy tacskónál nem lenne akkora gond, de egy németjuhász-malamut keverék esetében nem szép látvány.

Remélem, tudtam segíteni :)

2010. ápr. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!