Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 5 hónapos boxerem és...

Van egy 5 hónapos boxerem és idáig ha elengedtem betudtam hívni de mostanába ha elengedem félóra vagy egy órát is kergethetem mire megfogom még jutifalatra se jön már vissza mit tegyek?

Figyelt kérdés

a környékünkön csak 8 hónaposnál idősebb kutyával foglalkoznak a suliba!vagy ha már elég érett ezt mondták és az enyém még nem az!

!


2010. ápr. 8. 23:33
 1/10 anonim válasza:
15%

Hat nem tudom hogy allsz a temahoz, de en a kovetkezot tennem:

Hosszu lancon, vagy elkeritett helyen (udvar egy resze) tartanam a kutyat, es neha elvinnem setalni, ezaltal is szokna azt, hogy nem akar elkoborolni toled, gyorsan megtanulja a szabalyokat.

Viszont idovel lehet magatol is elmulna a dolog, ilyen "kolyokkutyas fellangolasnak" tunik kicsit ez a viselkedes a kutyatol :)

2010. ápr. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekünk volt egy keverékünk, nem tudom milyen de robosztusabb fajta volt, lehet volt benne boxer, ő is úgyanazt csinálta, amíg a kertben megtanitottam hogy bármikor visszajöjjön, kint semmiképpen nem volt hajlandó, szerencse hogy jó kondiba vagyok! De kb. 5 hónapos koráig, ha kinyitottuk a kaput hogy kiáljunk a kocsival, kicsit bóklászot kint aztán ahogy csuktuk a kaput berohant, utána kezdett ilyen lenni, de 8 hónaposan csak kiszökött és soha többé nem láttuk, pedig meg volt neki minden, nagyon jól bántunk vele!
2010. ápr. 9. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha folyton kergeted, és úgy kapod el, nagyon rá fog szokni... mert azt hiszi,ez egy jópofa játék.

A helyedben tékából vagy könyvtárból kikölcsönözném, vagy netről letölteném az alábbi sorozatot:

A póráz két végén (Victoria Stilwell kutyaidomár műsora)


Valamelyik részben volt pont egy ilyen problémával küzdő gazdi.

2010. ápr. 9. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nekem is volt ilyen mikor a nevén szólítom rám néz és utána mintha ott se lennék ha közelítettem hozzá akkor elszaladt! Én egyik nap már olyan mérges voltam, hogy hátat fordítottam neki és úgy gondoltam hazajövök szólni a páromnak segítsen megfogni a kutyát (úgy gondoltam majd rá jobban hallgat). mikor a tér közepén voltam a kutya úgy elkezdett rohanni hozzám megállt előttem és kérdőn nézett rám mintha azt akarta volna mondani hogy hé engem itt hagysz? aztán annyira elkezdtem mérgemben már nevetni mit meg kergettem. utána megkötöttem megdicsértem hogy jött és haza sétáltunk. utána következő sétáknál is már nem ordibálok hanem tudom hogy csak elkel indulnom és jön.próbáld ki hátha neked is beválik.
2010. ápr. 9. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Akiteki ***** válasza:

Kamaszodni kezd a drága, próbálgatja a szárnyait. Ha nem tudod előbb iskolába vinni (bár szerintem simán mondd azt, hogy 8 hónapos, aztán kész), ne engedd el, amíg meg nem tanuljátok a behívást.

Az iskolában szépen álljatok félre, ha őrző-védő gyakorlatokat akarnak csinálni (gyanítom, hogy ezért korhatáros) és csak az engedelmességre koncentráljatok.

2010. ápr. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
jó ötlet, amit már írtak, hogy fordíts neki hátat és majd akkor fut utánad, de! Csak olyan helyen csináld ezt, ahol továbbra is lát a kutya... én azt hittem, a kutyáknak jó a szimata, de tévedtem, mert egyszer eljátszottam ezt, amikor kicsi volt a kutyám, bebújtam egy házfal mögé, szerencsétlen meg keresett, de egyszerűen nem talált, ki kellett állnom a fal mögül és megmutatni magam, hogy megtaláljon, szóval hagyd ott, de csak annyira, hogy továbbra is lásson téged, ne fordulj be a sarkon, stb, mert akkor elveszítheted és ő sem talál meg téged!
2010. ápr. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért a 8 hónapos a korhatár, mert nagyábból akkor érik meg annyira a kutya hogy nem mindenbe a játékot látja és akkor a legideálisabb a tanittatása, akkor koncentrál a leginkább
2010. ápr. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Van néhány alapszabály:

- sose kergesd a kutyát ha meg akarod fogni

- ha nem jön oda, akkor az ellenkező irányba kezdj el futni

- ha elengeded akkor ne csak a séta végén tedd rá a pórázt hanem közben is sokszor hívd be, tedd rá, majd engedd el - ha csak a végén fogod meg, könnyen kialakul h akkor nem megy oda hozzád, mert tudni fogja h akkor van vége a sétának

- sokszor játssz olyat vele (csakis biztonságos helyen (lehetőleg nem elkerítetten) - pl. erdő, mező, hatalmas park ahol nincsenek autók), h amíg ő mást csinál elbújsz -> a kutyában minél fiatalabb korban el kell kezdeni tudatosítani, h neki kell vigyáznia arra h el ne hagyjon téged és nem te vigyázol rá.

- szintén sokszor csináld séta közben, h hívod a nevén, amikor látod h felvette veled a kontaktot, elkezdesz rohanni a másik irányba és közben hívod majd iszonyatosan megdícséred

- legyen egy konkrét parancs a behívásra és az ne a neve legyen! Ez olyan parancs amire azonnal, hezitálás nélkül jönnie kell!

- ha nem jön, akkor SOSE hívd többször, menj oda és fogd meg!

- olyan helyzetben sose add ki a behívás parancsot amikor nem vagy benne biztos, h végre tudod hajtatni a kutyával - pl. heves játékban van más kutyákkal - ha mégis hívod és nem jön, akkor csak azt erősíted benne, h "anya hívhat, akár többször is, nem kell mennem ha nem akarok"


Nagyjából ennyi. Ha ezeket betartod, akkor nagyon nem cseszheted el. A lényeg, ne féld elengedni! És tanulja meg, neki kell vigyáznia arra h te ne veszítsd el!

2010. ápr. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Jah és mégvalami...

Ha másodszori hívásra sem jön oda, akkor kezdj el vele játszani, mintha mondjuk labdáznátok, vedd elő, dobálgasd, húzd fel egy kicsit. Majd fektesd vagy ültesd le. Legyen egy parancs amit végrehajt - de nem a behívás. Kapjon labdát. Majd újra és a második/harmadik ilyennél fogd meg.


Ha nem labdás, akkor csak simán adj ki egy más parancsot. A lényeg h zökkentsd ki az ő kis fogócska játékából.

2010. ápr. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat!
2010. ápr. 9. 23:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!