Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cane corso vagy rottweiler?

Deák Ervin kérdése:

Cane corso vagy rottweiler?

Figyelt kérdés
Melyik kutya a szófogadóbb, ügyesebb és emberbarátabb? Az emberbarát mellett úgy értem hogy idegeneket nem enged be de olyat akit kB heti1-2x lát(haverjaimat) azokat bántja-e. Melyik a könnyen tanítható? És az is lényeg lenne hogy a család összes tagjára hallgasson. azt gondolom hogy nem mindenkire ugyanolyan szinten hallgat de azért ha sétáltatni viszi valamelyikünk akkor szófogadó legyen
2016. máj. 12. 18:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Kb. hasonló "keménységű" mindkét fajta.

Mindkettő jól tanítható, nevelhető, ha a gazdi ért hozzá és következetesen, határozottan neveli.

Korai szocializáció mindkét fajtánál fontos (kutyaovi, suli).

2016. máj. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mind a két kutya elég kemény fajta, megfelelő nevelés kell nekik, nem ritkán kutyaiskola is. Miért választottad pont ezt a két fajtát?
2016. máj. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem pont egy roti-corso keverékem van. Nagyon okos, nagyon gyorsan tanult meg mindent. Mostmár teljes mértékben hallgat rám de ezzel volt munka bőven, főleg, hogy elég domináns és kemény fajtákról beszélünk. Tehát folyton résen kellet lennem, mert párszor bepróbálkozott. Most másfél éves múlt de már teljesen jól működik minden. Idegenekkel abszolút bizalmatlan de a barátainkat imádja. Viszont genetikailag gyenge az idegrendszere, ezért városban nem is nagyon tudunk sétálni, mert ott fél minden zajtól, autótól, emberektől. Úgyhogy akármelyik fajtát is választod, mindenképp tenyésztőtől vedd és alaposan ismerd meg. Én a legfélősebbet választottam, akkor még nem gondoltam, hogy ez lesz belőle. De nekem ő a nagy szerelem,csak sokkal több a meló vele és sosem lesz olyan könnyű minden, mint egy "normális" kutyával. Amúgy szerintem hasonló jellemű mindkét kutya. Sok sikert!
2016. máj. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!