Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idősen szokás ivartalan...

Mennyi idősen szokás ivartalanítani a szuka kutyát? Nekem van egy 10 hónapos, már tüzelt is és megcsináltatom a műtétet. Már 1 kollegámmal összevesztem, mert ilyen fiatalon?!

Figyelt kérdés
2010. ápr. 9. 10:59
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Minél korábban annál jobb, 6-8 hónaptól kezdve lehet, azért kb. mert nagyobb testű kutyáknál kicsit minden arrébb tolódik, ahogy kisebb testűeknél előre.

Ne hallgass a kolléga nődre, nagyon helyesen teszed, hogy ivartalanítod. Ez egyáltalán nem korai, szerintem éppen ideális. Az orvosok nem ragaszkodnak az első tüzeléshez sem.

2010. ápr. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én nem vártam volna meg a helyedben az első tüzelést sem.

[link]

ezt olvasd el.

én anno hónapokig kutattam utána, 4 hónaposan túl estünk rajta, és nagyon örülök neki, h nem később.

a kollégádra ne hallgass!

az egyik oldalon is ugyanez a vélemény mint ott amit belinkeltem, és a szerkesztő több mint 100 orvos véleményét kérte ki.

ha hallgatnánk mindig másokra.. akkor lehet nem is műttetnénk meg. hányan mondták nekem, h szegény kutya, de az övék meg daganatban halt meg.

ennyit erről

sok sikert.

2010. ápr. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is első tüzelés után csináltattam, egyáltalán nincs korán!
2010. ápr. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

hello!

igaz nekem kan kutyám van 1,5 éves némejuhász és 2 hete csinálták meg az ivartalanitást,a doki mondta hogy ez a kor még belefér,,bár 6-7 honapos korban a jo,,állitolag

2010. ápr. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
6-8 hós korban a legjobb :) de még most vidd el a második tüzelése előtt!
2010. ápr. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ne korai, nyugodtan viheted.
2010. ápr. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Akiteki ***** válasza:
Nem a kollégádat akarod megműttetni, nem is a kutyáját. Mi köze hozzá? Pont időben van.
2010. ápr. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi 1 hónap múlva visszük, amikor 6 hónapos lesz! Az állatorvos ezt tanácsolta! Szóval 10 hónapos kutyát már nyugodt szívvel vihetsz, ne várj tovább!

Inkább most viszem, mint később szüljön, vagy daganatos legyen. Szóval ne törődj a kollegáddal!

2010. ápr. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!