Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9 hónapos drótszőrű foxi nem...

Bihan kérdése:

9 hónapos drótszőrű foxi nem szeret sétálni, van valami ötletetek?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hónapos drótszőrű foxink, aki kb.4 hónapja van nálunk. Tenyésztőtől vettük (törzskönyvezett). Olyan problémánk van, hogy sétálni nem szeret, holott rendszeresen próbáljuk az elejétől kezdve megszerettetni vele. A jutalomfalatot sem fogadja el ilyenkor, A kutyus ilyenkor nem lát, nem hall, csak remeg, reszket, viszont a farkát nem húzza be. A többi kutyával elég rendesen viselkedik, nem agresszív. Idegen helyeket viszont ugyanaz a helyzet, az elején inkább elbújik valahová, ahol biztonságba érzi magát. A behívásra általában nem nagyon reagál, pedig sokat foglalkozunk vele. Mivel tudnánk a kutyát kihozni ebből az állapotából?
2016. máj. 13. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:
A reszketés a foxinál természetes. Nekem is volt. 14 évig élt. Te vagy a falkavezér? Mert csak a határozottság amivel irányìthatod a kis makacsot..
2016. máj. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Idegrendszere nem túl jó akkor :/


Mi a menete a sétának?


Már amikor ráadjátok a nyakörvet,pórázt akkor is félénk?


Vagy csak ha kiléptek a kapun?


Otthon hogy viselkedik?

2016. máj. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha négy hónapja van nálatok, akkor van esélye, hogy előtte csak a tenyésztő udvarát, vagy csak a saját kennelét látta. Nem csoda, ha fél. hozzáértő szakembert ajánlanék keresni, aki foglalkozik kutya rehabilitációval.

Egyébként osztom azt a véleményt, hogy valószínűleg az idegrendszere sem tökéletes, mert ennyi idő után már javulnia kellett volna a helyzetnek.

2016. máj. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A nyakörv nem érdekli, ha rajta van. Kimenni nem szeret. Egy elég forgalmas utcán lakunk másodpercenként jönnek-mennek az autók. Tudom, hogy jutalomfalattal lehetne legjobban motiválni, viszont ilyenkor egyáltalán nem érdekli. Ja, azt nem tudtam,hogy a foxiknál természetes jelenség a reszketés.
2016. máj. 13. 18:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem természetes, csivava,törpe pincser,kínai meztelen szokott remegni egy drótszőrű foxinál ez nem jellemző!!


Többet is ismertem,ismerek egyik sem remeg,pedig vmelyik mentett kutya,rossz körülmények közül jött.



Orvossal csináltatnék egy vér-vizelet vizsgálatot a biztonság kedvéért.



Labda,sípolós játék -ezek se motiválják?


Amúgy ha egészségügyileg nincs baja akkor vmilyen viselkedésbeli probléma lehet.

Akkor érdemesebb lenne szakemberhez fordulni.

2016. máj. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sétáltatásnál semmi. Nézek majd valakit, mert kb. már mindent kipróbáltam, amit olvastam, láttam... De köszi a választ!
2016. máj. 13. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!