Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van nekünk egy Kaukázusi...

Van nekünk egy Kaukázusi hogyan neveljem?

Figyelt kérdés
2hónapos múlt nem rég a Kaukázusi kiskutyánk hogyan neveljem szelid nagyon aranyos kutya szerető és szereti a család minden tagja de nagyon harapdál nagyon de szerintem azért van mert még kicsi vagy nem? mikor kellesz beoltani és mitől az ilyen kutyákat? elég nagy kutya lesz a szülei nagyon nagy kutyák és mát most nagy a tappancsa szval nagykorában nem lesz aggressziv vagy nevelés kérdése?
2016. máj. 14. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Jaj.

Oltások: már 6 hetesen kellett volna kapnia az elsőt, 8 hetesen a másodikat és így tovább. Féregtelenítőt is kapnia kellett volna már többször.

Mivel ezek elmaradtak, vidd el őt állatorvoshoz, aki elkezdi az oltásokat és a féreghajtót beadni. Az állatorvos elmond mindent, amit az oltásokról tudnod kell, és be is adja. Kell egy parvo, majd egy kombinált, megint parvo, majd veszettség elleni fél éves korig. 1 éves korig megint egy veszettség elleni, és egy kombinált oltás. Utána évente ismétlő oltás: 1 kombinált, 1 veszettség elleni minden évben.

Féreghajtó 3 havonta kell adni neki.

Bolhairtó szert is kérj a dokitól.

Azért harapdál, mert kölyök és így játszik. Ettől függetlenül nem szabad engedni, hogy embereket harapdáljon. Kapjon sok nekivaló rágcsálnivalót, és lehet vele rongyozni, labdázni, azokat haraphatja.


Nevelés kérdésem, hogy nagykorában milyen lesz, de a kaukázusi juhász egy kemény területvédő kutya, akihez érteni kell.

Kezdjél el utánaolvasni, mire valók a nagytestű pásztorkutyák, és hogyan kell nevelni őket! Mondjuk jobb lett volna erről tájékozódni, mielőtt kutyát vesztek, de még most sem késő.

2016. máj. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Hogyhogy mikor kell beoltatni? Nincs még egy oltása sem? A tenyésztőtől oltási könyvvel együtt kellett hogy megkapjátok a kutyát, 2 oltással, amit 6 és 8 hetesen kellett megkapnia.

[link]

Itt le van írva, mikor milyen oltást kell kapnia, egyébként meg az állatorvos is elmondja, ha elviszitek hozzá.

Igen nevelés kérdése, bár nem tudom ha első kutya, miért pont egy ilyet választottatok, ami tapasztalatot és következetes nevelést igényel.

Amint megvannak az oltásai, lehet kutyaoviba, majd suliba vinni, ahol segítenek ebben.

2016. máj. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
2. nyilvánvaló, hogy nem tenyésztőtől van a kutya...
2016. máj. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Nekem is leesett, csak szomorú, hogy valaki még mindig vesz így kutyát, hogy konkrétan fogalma nincs az oltásokról, meg úgy általában az egészről...
2016. máj. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező ez rosszul fog esni, de az amiket előttem írtak igaz, te már bocsánat b4sztál utánaolvasni MINDENNEK. Figyelj mellettem mindig is voltak kutyák. Most fogok vásárolni TENYÉSZTŐTŐL akivel február óta tartom a kapcsolatot és most fog születni olyan alom amiből tudok elhozni. Mind amellett, hogy jelenleg is van kutyám utánanéztem a kölyökkori oltásoknak (még az előtt, hogy kutyám van), mert a mostani kutyám 12 éve és ki emlékszik már arra, hogy 12 éve, hogy voltak azok az oltások. + a nevelésével kapcsolatban is bújom az internetet+ könyvet olvasok és még így se tudom mindenre felkészülni. Egy kaunak még jó, hogy nagy a tappancsa (bár szapis kutyáknál sose lehet tudni..) Előszőr információt kell gyűjteni csak aztán vásárolni.... Telefont, TV-t egyéb elektronikai berendezéseket is így vásárolsz, hogy megveszed és utána gyűjtesz információkat??
2016. máj. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azelőtt kellett volna utánanézni,mielőtt egy szaporított "kaukázusit"beszereztetek volna.Amint minden oltás megvan,irány a kutyaoviba,majd a kutyaiskola!
2016. máj. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok Köszönöm a válaszotok és persze viszem az állatorvoshoz:)
2016. máj. 14. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!