Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SEGITSEG! Talaltam 3 (2-3...

SEGITSEG! Talaltam 3 (2-3 napos) kiskutyat az erdoben mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Talaltam 3 kiskutyat az erdoben egy patak melett ki voltak dobva a szemetbe(nagyon picik meg a szemuk sincs ki nyilva).Hazahoztam oket de sajnos tele vannak sebekkel, nagyjabol ki tisztitottam a sebeket, tele voltak kis kukacokkal kiszedegettem azokat amiket lattam. Kaptam enni most alszanak, eljartam allatorvoshoz veluk de az egesz rendelo be volt zarva egy menhelyes alkalmazott adott fertotlenito sprayt a sebekre.Sajnos hetfoig nem tudom oket orvoshoz vinni mert nincs ahova.Az a baj hogy a szemhelyuk alatt is lattam, hogy nyuvesek azt mondtak hogy azt majd akkor lehet ki tisztittani ha kinyilnak a szemeik maguktol. Mit csinaljak? ugy sajnalom oket :(

#kutya #beteg #nyuves
2016. máj. 14. 12:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
54%
patikában vegyél nekik tápszert cumisüveget és etesd őket.
2016. máj. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Vettem mar cumis uveget es kaptak tejet is de a nyuvekkel mit csinaljak?, hogy lehet ki irtani oket?
2016. máj. 14. 13:11
 3/19 Manyabanya ***** válasza:
96%

Próbáld meg leszedegetni, esetleg amit tudsz nyomd össze. Most légylárvát értesz "nyűvek" alatt? Nekem gyszer a kisnyulaimat szórta meg a légy, szintén még csukva volt a szemük. Én óvatosan fülpucolóval összenyomtam, addig sem fejlődik és eszi a kutyusokat. Én találtam a nyuszik szájában belülről is ilyeneket, érdemes lenne belenézned. A módszer ugyanaz, fülpucoló pálcika, óvatosan.

A sebek begyógyulnak, a fertőtlenító elég. Legyenek melegben. Még annyi, hogy a kiskutyusok akkor kakilnak, pisilnek, ha az anyjuk nyalogatja a popsijukat. Nézz utána, pontosan hány óránként, de szerintem ha 3-4 óránként egy melegvízzel átitatott nedves rongyal simogatád addig, amíg ürítenek, az elég lenne.

2016. máj. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
A szüleid mit szólnak hozzá hogy hazahoztál 3 kutyát? ha csak ha elnem költöztél akk boccs
2016. máj. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
honnan tudod, hogy gyerek még a kérdező? Amúgymeg mit kellett volna csinálni?:O otthagyni, hogy elpusztuljanak szegények?? Szerintem bármely jó érzésű ember elhozta volna őket, ha nem tudja sokáig magánál tartani szól a menhelynek, de addigis legalább BIZTOSNSÁGBAN vannak.
2016. máj. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
6%
Végig olvastad a válaszom ? Azt mondtam hogy ha elköltözött akk boccs amúgy meg én azonnal menhelyre vinném őket hacsak ha nincs hétvége akk persze elhoznám őket félreértés ne legyen mert szeretem a kutyákat van is simogatom sétáltatom játszok vele etetem szval ne az legyen itt hogy egy kutya gyűlölő vagyok ha csak gyalogolok az utcán meglátok egy gazdit a kutyával megkérdezem mindig hogy megsimogathatom e persze nem mindig mert ha pitbull akk inkább félek tőle de ha német juhász skótjuhász vizsla vagy ilyesmi akk mindig megkérdezem hogy megsimogathatom e
2016. máj. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
23 eves vagyok:) a szuleim is segittenek , nem megtartani akarom csak segitteni nekik. Kozben meg gazdikat keresek es mar van eleg sok jelentkezo. Koszonom az eddigi valaszokat :)
2016. máj. 14. 14:15
 8/19 A kérdező kommentje:
Igen légylárvára gondoltam :D
2016. máj. 14. 14:15
 9/19 A kérdező kommentje:
Menhelyre nem veszik be mert meg tul kicsik es 3 orankent etetni kell. Azt mondtak, hogy ha 2-3 hetesek lesznek es meg nem talaltam nekik gazdit akkor szivesen befogadjak
2016. máj. 14. 14:18
 10/19 anonim ***** válasza:
94%
Tejet ne adj nekik, meghajtja őket és az ilyen kis kutyák könnyen kiszáradnak. Ha már mindenképp tej, akkor laktózmentes legyen, de legmegfelelőbb a tápszer lenne.
2016. máj. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!