Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy ilyen kutyát hogy tanítaná...

Egy ilyen kutyát hogy tanítanátok/jutalmaznátok? Elakadtam:D

Figyelt kérdés

A kutyám 1 éves, nagyon aktív, rengeteg mozgás kell neki, és iszonyú gyorsan is tanul, ezért fizikailag és szellemileg is le kell fárasztani a nyugalom érdekében:D

Itt jön a probléma: elkezdtünk klikkerezni, nagyon jól haladunk, viszony elengedhetetlen a jutalomfalat.

Ezzel kapcsolatban két problémám/kérdésem lenne:

A sonkát, sajtot nem eszi meg, a virslit kihányja, a tápszemeket pedig leáll rágcsálni, így kizökken, ami bevált, az a kenyér/kiflidarabkák, ezek "elolvadnak" a szájában, csak nem tudom jó-e.

Milyen jutalomfalatot ajánlanátok így?

Ebből pedig következik a másik probléma, ugye tanulunk, ekkor kap jutalmat, viszont "jóllakik" és este egy falatot sem eszik.

Csak úgy eszik este, ha napközben semmit! nem kap, elég rossz evő.

A tanulást nem szeretném kiiktatni, így fogalmam sincs, hogy ezután mit tegyek, hogy jutalomfalatot is tudjak neki adni, amit megeszik, de este is egyen, ne csak azt a napi pár falatot.

Ötletek?



2016. máj. 14. 14:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A kenyeret, kiflit inkább hagyd. Esetleg még lehet disznósajt, sajt, répa, alma, párizsi, stb. Nézz szét a husis pultban.

Én ingerszegény környezetben általában a saját tápját adom, esetleg veszek 1-2 kg kicsit jobb minőségű, szagosabb tápot (pl. N&D halas tápja, brutál büdös, de jó, csak 1500 Ft belőle egy kg, de gyorsan csúszik.) Mindig levonom a napi táp adagjából a gyakorlós kaját és így nem lesz túletetve.

2016. máj. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jézusom, mennyit klikkerezel vele, meg mekkorára vágod azt a jutifalatot, ha nem kér már utána enni? Mennyit mozgatod emellé, hogy nem éhes? Milyen típusú, meg mekkora kutya egyáltalán?
2016. máj. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi első az ötleteket, utánanézek!

Napi 10-15 percet klikkerezünk, még csak most kezdtük, pár napja.

Keverék, közepes testű, naponta 2 óra póráz nélküli, kutyákkal játszós séta van, erdős-ás részen is, de amíg olyan helyre érünk, akkor gyakoroljuk a laza pórázos sétát is, így abban is kicsit elfárad.Itthon szoktunk játszani, nem túlzás, ha erre is 2-2,5 órát mondok, persze több részletben.

Amikor felvágottat adtam neki, akkor 2 szeletet daraboltam nagyon aprókra, ami tényleg egyben lecsúszik, hogy ne álljon neki nyammogni, amikor virslit próbáltam az 1 szál volt, tényleg minimális kaját csináltam ilyenkor, nem gondolnám, hogy sok lenne. Amit pedig legutóbb, az a kifli volt, egy kiflinek a harmadát vágtam össze.

2016. máj. 14. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!