Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusba beleszakadt a...

A kutyusba beleszakadt a kullancs. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
A kutyusba beleszakadt a kullancs amikor próbáltam kivenni. Még most mehetett bele, először össze nyomtam azt kivettem amennyire tudtam. Nem volt benne még kb semmi vér ha igen akkor nagyon nagyon pici. Most mi lesz? Mit kéne tenni?

2016. máj. 14. 23:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb NE nyomd össze,mert így belenyomod a kutyába a fertőzött vért/egyebet,amit a kullancs tartalmaz.Most már mindegy,kend betadine-al és majd a szervezete kidolgozza a fejét,az önmagában már nem okoz problémát.
2016. máj. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom de legközelebb zsírozd be és kimászik h kapjon levegőt. Vagy az nem jó?
2016. máj. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%
Remélhetőleg nem lett babesias a kutyus. Azért nézz utána a neten, állatorvosnál, stb.
2016. máj. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
a zsírozás nagyon jó ötlet, ha azt szeretnénk, hogy telehányja a kullancs szerencsétlent... :O Szerintem az egyik legjobb kullancskiszedő eszköz a kiskanál! Egy milliméteres vágókoronggal egy kb. 15-20°-os, kb. egy centi mély bevágással gyönyörűen elkapható a nyaka a vérszívónak, és szép hosszú erőkarral, finoman szabályozva, a legnagyobb körültekintéssel lehet kitépni a mocskos testét! De jó egy masszívabb műanyagkanál is szépen kimunkált bemetszéssel, ha valakinél nincs otthon flex! :)
2016. máj. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%
Vidd el állatorvoshoz, a miénk annak idején fertőzést kapott emiatt.. :/
2016. máj. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Remélhetőleg nem fertőzött a kullancs, a feje majd kiesik. Legközelebb a tuti megoldás az lesz, ha Egy kis hurkot kötsz vékony cérnával, ráhúzod a kullancsra, és határozott mozdulattal kitéped. Így nem fog soha beleszakadni. A másik megoldás a csipesz lehet, azzal ugyanúgy ráfogsz a tövénél, és óramutató járásával ellentétes irányban kitekered. Itt megvan az esélye, hogy rossz helyen fogsz rá, így beleszakadhat, szóval óvatosan. A zsírozást meg enyéb kenegetést meg kicsalogatást felejtsétek el.
2016. máj. 15. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 csaba1974 ***** válasza:
Zsír nem jó ill jó ki jön de bele hány így fertőzhet a kullancs!!Az óramutató forgásával ellentétesen csavarod húzod és kijön ha beleszakadt az elvileg nem gáz mert a hátuljában van az a vér amit vissza hány és fertőz!! de azért figyeled h ne gyulladjon be !!Vagy vidd be dokihoz és az kiveszi !!Nekem egyszer beleszakadt pár nap alatt kidolgozta a szervezete és eltűnt !!
2016. máj. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kullancs feje mióta menetes? :D Legközelebb szemöldökcsipesszel fogj rá a fejére és egyszerűen csak rántsd ki. A haladóbbak akár körömmel is kiszedhetik. A feje meg majd ki fog lökődni.
2016. máj. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Kullancscsípés esetén mindenképpen orvos!!!! A Babesia halálos, és a kullancs terjeszti! Pár ezer forint az oltás és a kutyád életét mentheted meg vele!
2016. máj. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!