Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Brit Prémium vagy Josera?

Brit Prémium vagy Josera?

Figyelt kérdés

Melyik? Egy nagyon válogatós kutyusnak lenne. Ennél az ár kategóriánál (500Ft/kg) nem nagyon szeretnék/tudnék venni. Es ezeket minden kutya megeszi? Először csak 3kg-osat vegyek? (Bár ugy több mint 600Ft a kilója, de az belefér) Szemelyes tapasztalatokat is szívesen várok

Koszonom! :)



2016. máj. 15. 09:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem a tenyésztőm royallal etette, tudjuk tele van izfokozóval és imádják a kutyák, mikor hozzánk került ( 7 hónapja) csak josera kidset kapott, az elejen csak megette aztán már mindent megtenne érte, hogy megkapja, szóval a kutyám szerint a josera jó választás
2016. máj. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az én kutyusom is nagyon finnyás. A britet még nem próbáltam viszont a joserával nem voltak jó tapasztalataim. Szerintem nem éri meg az árát (én 1000 ft-ért vettem kilóját). Most happy dog-gal etetek. De majd szeretném kipróbálni a fitmin-t, mert nem túl drága és szerintem elég sok a hústartalma.
2016. máj. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

Britet, Joserát is vettem már.

A Brittel rossz tapasztalataim vannak.

2 kutyánk van, mindkettő fogyott tőle és rengeteget kakált, pedig az ajánlott adagtól többet kaptak.

A Joserával nem volt ilyen gondom, a kettő közül én ezt venném.

A Brit tápról amúgy több helyen is olvastam hasonló problémát, hogy többet kell adni a kutyának, mint az ajánlott mennyiség, különben csontsovány lesz tőle.

2016. máj. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a Brit Premium kutyáknál és macskáknál is bevált, örömmel eszik. Jó ár-érték arányú. De finnyás kutyáknak nem javasolnám. :) (Sőt a sünim is Britet eszik, bár ő Brit Care t kap, úgyhogy én teljesen Brit párti vagyok.)
2016. jún. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor milyen tápot vegyek neki?
2016. jún. 2. 19:53
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Josera val semmi képp ne etess. Én csak a adult large breed összetevőit néztem de elszörnyülködtem... Lazac liszt meg csirke liszt te atya ég. Nézz utána mik azok. A brit meg tartalmaz gabonát és szinte 0 vitamin van benne. Az max úgy lenne jó ha kiegészítenéd az étrendjét, kapna néha húst(akár nyerset) zöldséget gyümölcsöt(persze amelyiket szabad. Nemtudom mekkora a kutyád, ha nagy testű úgy én is megfontolnám mennyi pénzt költök tápra mivel sokat eszik. Én kistestű kutyámat (yorkshire terrier) Taste of the wildel etetem. 6kg 10 000ft elég sokáig kitart egy ilyen kis testű kutyánál. Fontos lenne hogy gabonamentes táppal etess. Nagytestű kutyámmal barf ozunk.
2016. jún. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Kedves utolsó! Szerinted az már borzalom, ha egy táp tartalmaz gabonát? Miért a kukorica jobb? Persze, vegyen Taste of the wild tápot, mikor írta hogy nem tud annyit fizetni. A Brit és a Josera is erős középkategóriás táp, nem muszáj szuperprémiumot venni. Amit kerülj az a Pedigree, Friskies, Darling, Chappi és társai. Ezek tele vannak színezékkel, ízfokozóval és alig van hús (4-5%) bennük. Na ezek silányak, de a fent említett 2 táp teljesen normális minőség. ;)
2016. jún. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7 köszi😃 Ment a zöld kéz :)

De most a BARF-ot fontolgatom, de kellene egy kiegészítő táp ebben az árkategóriában.

2016. jún. 5. 19:59
 9/11 anonim ***** válasza:
A BARF jó döntés, de abban nem vagyok otthon. :) Középkategóriás tápok: Brit, Josera, Dog Chow, Pro Plan, Premiere (Fressnapf saját márkája).
2016. jún. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
7-es. A kukorica se jó. Gabona féléket, kukoricát és még egypár dolgot amik sok táp 20-30% át teszik ki nem tudja a kutya megemészteni ezért távozik(sok lesz a széklet). Ráadásul amellett hogy ezzel a tápnak a 30% át amit kifizettél kidobod, még egészségtelen is. Szóval mindenhogyan jobban megéri a gabonamentes táp. Vagy a barf.
2016. jún. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!