Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért "radírozott" a fenekével...

Miért "radírozott" a fenekével kutyám?

Figyelt kérdés

Biztos más is tapasztalt már olyant, hogy a kutya leül, és a mellső lábaival húzza maga után a hátsóját, ami egyértelműen fenék viszketésre utal. Januárban kaptak féreghajtót, mert aktuális volt, majd kaptak Márciusban is, mert a macskám volt férges és megelőzésképpen adtam nekik is.

A kakijukban sem látom, hogy férgesek lennének.

A szőre is gyönyörű, nem lehet rühesség, vagy egyéb bőrbetegség. Nem szeretnék lecseszéseket kapni, hogy azonnal állatorvos meg egyebek, mert nem hiszem, hogy legtöbben orvoshoz rohannak egy fenékviszketéssel. Ma még nem láttam hogy csinálná mert figyelem, de azért kíváncsi lennék, hogy milyen oka lehet még. Más is tapasztalt -e ilyent?

Ja és nem adok nekik semmi olyan ételt ami nem nekik való. Menhelyi keverékek, nem igényelnek speciális étrendet, de tegnap még konyhai maradékot sem kaptak, csak konzervet.


2016. máj. 17. 14:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, az enyém akkor szokta csinálni, mikor kakás marad a feneke, és így törli meg a fűben... :)

Orvoshoz rohanni nem kell, de a bűzmirigyét ellenőrizni lehetne.

2016. máj. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekünk is rendszeresen radíroz a kutyánk, mi olyankor elvisszük a dokihoz aki ad neki féregtelenítőt és megnyom a kutyus fenekénél 2 pontot aztán kijön a kutyus hátsójából valami folyadék. Elég gyakran radírozgat, de a kezelés után egy ideig nyugi van. :)
2016. máj. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A bűzmirigye miatt is csinálhatja.
2016. máj. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Óh a bűzmirigyre nem is gondoltam, lehet ez lehet az oka :-) Akkor lehet elhívom tényleg a dokimat. Hallottam erről, de sosem láttam, szagoltam, érintettem :-) fiúk amúgy.

4 éve vannak velünk, eddig nem volt gond.

2016. máj. 17. 14:38
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha pl. nem elég kemény a széklet, akkor a végbélnyílás belső két oldalán nem tud kiürülni.

Ilyenkor ez feszítő érzés a kutyának és ezért csúszkál a fenekén.

Érdemes figyelni a székletet és ha híg, akkor változtatni az étrendjén, hogy tudjon örülni a bűzmirigy.

2016. máj. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Bűzmirigy meg van telve, amúgy Te is ki tudod nyomni, ha nem kóros, csak simán nem tud ürülni. Én is magam szoktam kinyomni az enyémnek.


https://www.youtube.com/watch?v=JFj35-clzrE

2016. máj. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi, aranyosak vagytok. Azt csinálhatom, ha terhes vagyok? Vagy mégis inkább hívjak dokit?
2016. máj. 17. 15:00
 8/11 anonim ***** válasza:

Ízlések és pofonok.

Én nem csinálnám meg, de ha te úgy gondolod, hogy meg tudod, akkor szerintem nyugodtan mehet.


Bár azért jobb szerintem az állatorvos. De ez én vagyok :D

2016. máj. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Állatorvost kérd meg, hogy mutassa meg, hogy kell, így végszükség esetén te is meg tudod csinálni. Én kutyázom már egy ideje, de még sosem szántam rá magam...
2016. máj. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem a gusztusommal van a baj, mert pelenkáztam én már öreget is, hanem, hogy okozhat-e fertőzést. De tényleg inkább hívok dokit. :-)
2016. máj. 17. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!