Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lassan 5 hónapos tacskó...

Sparrow121 kérdése:

Lassan 5 hónapos tacskó kiskutyám a fenekével a földön "szánkázik", eddig kétszer vettem észre, emellett vakarja a fülét. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Az állatpatikában azt mondták, 5 hónapos kutyánál nem kellene begyulladva lennie a bűzmirigynek, mert én erre gondoltam/gondolok. Féregtelenítést végzünk, az első tabletta után volt féreg a székletben, a másodikat még nem kapta meg. Más oldalak azt írják a kertben tartott kutyák kinyomják maguknak, nem kell elvinni orvoshoz. Mit tegyek? Köszönöm

2014. nov. 3. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha volt fėreg benne,azért szánkázott.Ha utána is szánkózik,lehet bűzmirigyre gondolni,na nem feltétlenül gyulladásra,hanem felgyűlésre.Ha kap keményebb kaját,vagy keményebb székletet produkáló száraztápot,magától is ürül.A féreghajtást három havonta imėtelni kell,a kúra után.
2014. nov. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sajnos már 5 hónaposan is lehet bűzmirigy gyulladása, ha nem megfelelő az étrendje! Ez pedig okozhat fülgyulladást.


Nem, nem nyomják ki maguknak. Természetesen ürül megfelelő keménységű széklettel, de ha a széklet túl puha, akkor nem tud rendesen ürülni, azaz begyullad.


Mit tegyél? Vidd el orvoshoz! Lehetőleg egy normálishoz.

2014. nov. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen gyulladás az, lehet, hogy simán csak nem ürül neki. Ha bolha elleni szer van rajta, akkor nem féreg lesz az, a bűzmirigy-problémától általában vakaróznak is.


Az abszolút lényegtelen, hogy hol van tartva a kutya. A váladék a széklettel ürül - vagy nem. Ha nem, és a tápváltás sem segít, akkor nyomni kell, ez van.

2014. nov. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 sippara ***** válasza:

Na akkor sorban:


"Az állatpatikában azt mondták, 5 hónapos kutyánál nem kellene begyulladva lennie a bűzmirigynek"


Ennyi idősen is pont ugyanúgy begyulladhat a bűzmirigye, ha hajlamos rá, vagy szarok a körülmények/táplálék.


"Féregtelenítést végzünk, az első tabletta után volt féreg a székletben, a másodikat még nem kapta meg. "


Mikor került egyáltalán hozzátok?


"Más oldalak azt írják a kertben tartott kutyák kinyomják maguknak, nem kell elvinni orvoshoz."


Hát mivel egy négy és fél hónapos tacskó nem kerti kutya NYILVÁN, ezért gyanítom, akár orvoshoz is elvihetnéd, ha már látványosan férges, és fülproblémái is vannak.

2014. nov. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Mikor került egyáltalán hozzátok? "

1 hónapja. Most kezdtem el a féregtelenítést, elsö kutya.


"Hát mivel egy négy és fél hónapos tacskó nem kerti kutya NYILVÁN, ezért gyanítom, akár orvoshoz is elvihetnéd, ha már látványosan férges, és fülproblémái is vannak."

Nem kerti kutya, mivel nem a szobában van, szóval kerti kutya. Sosem jön be, kivéve ha beszökik. El fogom vinni orvoshoz, elöbb iktatok az étrendbe több szilárd kaját és ha nem segít orvos, csak elöbb tanácsot kértem.

Fülproblémát nem említettem, csak azt, hogy sokszor vakarja a fülét.

Köszönöm a válaszokat :)

2014. nov. 3. 18:14
 6/6 A kérdező kommentje:
Elírtam a végét, "nem kerti kutya". NEM nélkül :)
2014. nov. 3. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!