Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tehetek valamit a kutyusomért?

Tehetek valamit a kutyusomért?

Figyelt kérdés

Nagy a bundája és folyton szenved a melegtől.Udvar sajnos nincs. Azt gondoltam hogy nyáron melege lesz de most még hideg van még fűteni is kell kicsit. Általában külön szobában van ahol nem fűtünk de még ott is csak kínytelenkedik, gyorsan szuszog, folyton hempereg( szerintem kényelmetlen is padlón feküdni de csak ott elég hűvös neki) Vize mindig van étvágya jó játszik is ha ki visszük de a lakásban csak fekszik. Lehet ez ügyben tenni valamit? Néha már rossz nézni szegényt (azért nem kell annyira siralmas helyzetre gondolni csak szeretném ha jobban érezné magát)


Nemsokára az állatorvost is meglátogatjuk őt is megkérdezem majd de addig is jó lenne pár tanács.



2016. máj. 17. 16:16
 1/8 anonim válasza:
Esetleg egy kutyakozmetikában levághatnának a bundájából, és akkor nem lenne annyira melege. Persze nem hiszem, hogy ez egy olcsó megoldás. Egyebet én sem tudok javasolni, mint hogy kérjétek ki egy állatorvos véleményét.
2016. máj. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen tök praktikus hűt fekhelyek:

[link] (több méretben is van)

Ha tényleg nagyon látványosan szenved, és nem valamilyen északi kutyafajta (husky, malamut stb.), akár kutyakozmetikust is megkérhetsz, hogy nyírja meg.

2016. máj. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Huvos nedves torulkozo ala vagy ra ha birja.
2016. máj. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajna hideg kedvelő fajta. Nyíratni nem szeretnénk mivel még fontoljuk hogy lesz-e kiállításra víve és nem szeretnénk elrontani a bundáját. A vizes törölközőn gondolkodtam de alatta átmelegedig ha ráteszem akkor megfázhat. Nem látvábyosan szenved de látszik hogy nem érzi jól magát. Nyáron már lesz légkondi azzal nincs gond.
2016. máj. 17. 16:42
 5/8 anonim ***** válasza:

A lakásban a fázós kutyám is csak fekszik. Mégis mi mást csináljon? :)

Amúgy meg kérdezd meg a tenyésztőjét, valószínűleg ő sűrűbben találkozik a problémával, és tud rá bevált megoldást.

2016. máj. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi a fenét kellene annak a kutyának a lakásban csinálnia? Még az udvaron élő kutyák is sokkal többet fekszenek, mint mászkálnak.
2016. máj. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

annyi a problémám hogy nem fekszik nyugodtan hanem forgolódik és gyorsan szuszog.


Elnézést hogy nem értek hozzá ez az első benti kutyám és az első nagy szőrzetű is.

2016. máj. 17. 20:54
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, miből gondolod biztosra, hogy azért nyugtalan bent, mert melege van. Lehet pl. stresszes is.

Két hosszú szőrű skót juhászom van, de lakásban simán elvannak, amíg nincs bent 25+ fok, addig nem is lihegnek, lefekszenek szépen a kő járólapra hűsölni.


Nem tudom, a tiéd milyen fajta, de mindenképpen jót tesz egy-két alapos átkefélés, ami lazítja a bundát és kiszedi a felesleges aljszőrt, ami csak összecsomósodna. Ha valóban a meleg lenne a gond, ez is javíthat a közérzetén.

2016. máj. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!