Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van ilyen kullancs/szúnyogírtó...

Van ilyen kullancs/szúnyogírtó készítmény?

Figyelt kérdés

Olyat keresnék, ha létezik, ami nem nyakörv mert sétáláskor fojtót használok, és a nyakörvek zavarják, de ugye pont sétánál kell a legnagyobb védelem. A spot on pedig azért nem jó, mert disznó mivoltából gyakran kell fürdetni, és így nem éri meg.

A havi adagolású spotonok pedig aranyárban vannak, sajnos jelenleg nem tehetem meg, hogy havi 20-30ezer menjen el ilyenre. Persze van félretett pénz, ha megbetegedne, csak nem akarnám felérni. A bravectot pedig hanyagolnám, mert rosszat is hallottam, meg nálunk is rossz tapasztalat van, ami csak feltevés, de érdekes egybefüggés.

Ötletek? Ez a geránium/feketeköményolaj mennyire hatékony?

Most amúgy scaliborunk van, sétánál is, de belemennek..és szívják is a kutyát.. pedig amíg a környéken magas a fű, nem is viszem nagyon csak betonos részeken.. tavaly is ez volt, de tudjuk milyen a lyme, szeretnénk elkerülni..

40 kg a kutya.


2016. máj. 17. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
Eddig en is draga nyakorvet hasznaltam de nem igazan hasznalt igy is volt benne kullancs. Geranium olajat mult heten probaltam, jo nagy fuben setaltunk es nem volt benne kullancs sot meg rajta sem. Eddig meg vagyok vele elegedve.
2016. máj. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az enyém is egy disznó, de nyáron lenyíratom, így percek alatt magától lepereg a mocsok róla (ha mégsem akkor leslagozom). Télen nálunk nincs kullancs.

Nekünk a spot-on vált be, és azon belül is az Advantix. Minden más mellett naponta szedtem a kullancsokat.

Amúgy így is kb 3-4 naponta vízben dagonyázik a kutyám (mikor épp nem sárban), de így is bírja 5 hétig az advantix (pedig a leírásban csak 4 hét van).

2016. máj. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia nekem egy tacsim van és mivel földszintes kutya szeret belemenni a kullancs. mi is próbálgattuk a cseppeket d nem nagyon vált be. A nyakörvet meg nem állja a kutyám. Az oltás volt a legjobb. Ugyan bele megy a kullancs de amint elkezd vért szívni, el is pusztul tőle, és magától kiesik. Reméle tudtam segíteni! :)
2016. máj. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Oltás? Milyen oltás? :)

És véd szúnyogok ellen is?mert nagyon parázok a szívférgességtől, tavaly nyáron meg rajta buliztak a szúnyogok :/

2016. máj. 18. 06:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!