Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb kullancs...

Melyik a legjobb kullancs elleni készítmény? Nyakörv? Csepp? Stb? Várom a véleményeket.

Figyelt kérdés
2012. márc. 28. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!:)


Én is tettem fel erről pár napja kérdést, de mivel nekem 4 kutyám van, a nyakörv kiesik mert leszedik egymásról játék közben...

(Egyszer próbáltam a nyakörvet amikor megtaláltam az egyik kutyám "csurom" bolhásan, akkor nagyon bevált!)


A Frontline cseppet használtam tavaly, az nem volt az igazi, de hozzá kell tennem, hogy én csepegtettem, és lehet,hogy több került a szőrükre és csak azért nem vált be.


Itt legtöbben az Advantixot ajánlották, illetve elhangzott még a PRAC TIC, ami állítólag nagyon szuper.


Elmentem a dokimhoz, nála Advantix volt, és így, hogy nála "vettem meg" még olcsóbb volt, mint a Fressnapfban a Frontline.


4 kutyára (8, 18, 28, és 75 kg) fizettem 9800 forintot összesen.

Most "tesztelési fázisban" van, mielőtt becsepegtette őket a doki, minden nap 1-2 kullancsot találtam valamelyikükben, most 3 napja 2 erdei sétán vagyunk túl és semmi nincs bennük.:)


1 hónapos védelmet nyújt.

2012. márc. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekünk a csepp vált be,nyakörvtől allergiás reakciója lett a pincsimnek :( Tele volt bolhával a drágám mert jött velem kozmetikába és volt egy bolhás kutya akitől elkapta,ráraktam a advantixot és 1 nap alatt ki is írtotta őket és tavaly nem is volt többet bolhás:)

Legközelebb megyek Fressibe veszek is megelőzésképp,jó hogy emlékeztettél:)

2012. márc. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem a kiltix nyakörv és a SKUDO ultrahangos kütyü együttes használata vált be.Az ultrahangos eleve távol tartja a kullancsokat,ha mégis belekerülne véletlenül kullancs akkor a kiltix elintézi.
2012. márc. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
# 1: Az advantix kullancs ellen csak 3 hétig véd, a nagy kutyára meg minimum két adagot kellett (volna) tennetek, mert a legnyagyobb is csak 25-40 kg-ig jó. Azért szép lesz havonta egy 10-est kifizetni a védekezésre!
2012. márc. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Értem, köszönöm utolsó, én jobban bízom az állatorvosomban, ha meg nem sértelek vele.:)

A nagyra pedig megfelelő adag került, a maradék pedig ment valamelyik kisebbre, elég sokat számolgatta a doki, hogy jól jöjjünk ki a dologból.:)


Ja kihagytam, hogy a 9800-ban egy nagy cica csepegtetése is benne van.:)


Mit csináljak, 4 kutya az 4 kutya.

Ha csak 1 lenne, 2500-ból megúsznám.

2012. márc. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez nem bizalom kérdése, benne van az Advantix tájékoztatójában.
2012. márc. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!