Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le róla?

Hogy szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
A kiskutyám 10 hetes. Mindent megrág. Ez ugye a kiskutyáknál természetes. De ha rászólok nem hagyja abba. Bárhogy próbálkozom nem hagyja abba. Ha ordibálok, ha mérgesen nézek és ha ellököm onnan akkor is folytatja. De az a legrosszabb hogy nem lehet megsimogatni mert engem is elkezd rágcsálni. Megütni nem akarom mert félek hogy elkezd félni tőlem vagy agresszív lesz majd később. Mit csináljak?
2010. ápr. 9. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én kiskutyám is ezt művelte. Minden veszélyben volt, és simogatni sem lehetett. Ezt amúgy kinövik, azt mondják (az enyém kinőtte), addig is pedig adtunk neki olyat, amit rághat.

Fontos, hogy az ne hasonlítson semmi olyanra, amit nem rághat meg! Tehát pl ne rossz cipőt adj neki, mert nem fogja érteni, hogy a másik cipőt miért nem rághatja meg, ha azt a másikat igen... Mi plüssállatot adtunk neki, ami akkora volt, mint ő. Éjjel aludt vele, nappal rágta, néhány hét alatt elfogyott, jött a következő :)

Ha valamit elkezdett rágni, rászóltunk, elvettük tőle, és a szájába adtuk a plüssállatot.

Muszáj valamit rágnia, így ne a rágást tiltsd meg neki, hanem jelöld ki, mit rághat. De tényleg különüljön el a ti cuccaitoktól!

Van amúgy spray, amivel ha befújsz dolgokat, akkor rossz ízük lesz, és nem ízlik a blökinek, ezzel még megfejelheted a dolgot.

2010. ápr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha rosszat csinál, fogd meg a bőrt a nyakán, és annálfogva rázd meg. Az anyja is így csinálta, ha vmi rosszat tett, szóval ez az emlék sztem intenzíven megmaradt benne.:D Különben babakutya még, az a dolga, hogy játszon, lehet, hogy ebben a korban nem is igazán lehet/kell nevelni, csak a későbbiek során. Nem tudom, mert nekem még sose volt ennyire pici kutyám, de sztem ez a módszer beválik.:D L/18
2010. ápr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
De az első tanácsa is jóó:P
2010. ápr. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Van neki egy plüss nyuszikája amit most kapott húsvétra. Azt szokta rágni. Tulajdonképpen az a baj hogy bármit csinálok nem hagyja abba. Elhúzom onnan de akkor visszamegy és folytatja. Ha odaadom a plüsst akkor csak fél percig rágja azt és utána visszatér pl. a tapétához. Remélem tényleg kinövi.....
2010. ápr. 9. 20:24
 5/5 anonim ***** válasza:

sehogy, egyenlőre.

a legjobb megoldás, ha : amikor a kezedbe harap, mond ki hangosan-erősen-gyorsan, AA.szinte pattanjon, a hang !!

a kölyök kutyák is felvisítanak, ha fáj nekik amikor a másik kölyök erősen harap,

most kell megtanítani a harapás-játék közbeni viselkedésre, ez a szocializáció része.

4-5-6 hónapos korukig mindent rágnak mert tejfoguk van,és mert fogat váltanak 4-hónapos kortól.

2010. ápr. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!