Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hozzáértőknek! Nagyon tetszik...

Hozzáértőknek! Nagyon tetszik egy kutyus, a teszveszen találtam rá. Értek valamennyire a fajtához, tudom, hogy nem keverék. De félek, hogy szaporító a hirdető és felbátorítanám, ha elhoznám a kutyust. Szerintetek? Link lejjebb

Figyelt kérdés
[link]
2010. ápr. 10. 12:58
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
szerintem ezt a hirdetővel kéne megbeszélned.
2010. ápr. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Honnét lehet tudni egy rossz fénykép alapján egy kölyök kutyáról, hogy fajtatiszta-e? Engem inkább az győz meg, ha nincs törzskönyve, de te tudod. Én nem vennék a teszveszről kutyát, az tuti. Azt pedig te is tudod, hogy ezért az árért csak szaporított kutyát kaphatsz.
2010. ápr. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Oké. Csak ezt én is tudom. De a színe annyira elvarázsolt, hogy meginogtam. Egyébként a hirdetőnek van kennelje, utána néztem neten, ezért nem értem, miért nem ad törzsönyvet?
2010. ápr. 10. 13:31
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
Nem tudsz megkérni egy állatorvost, tenyésztőt, hogy elmenjen veled letesztelni a kiskutyát? Az ára arra utal, hogy törzskönyvezett is lehetne, de mivel kiköti, hogy nem tenyésztésre, akkor valószínű, nincsenek rendben a papírjai. Mindezeket miért nem kérdezed meg tőle? Olyan eladó, hogy csak pozitív visszajelzései vannak, tehát nem verhetett senkit át eddig. Kérdezd meg, hogy került hozzá a kutya, rendben vannak-e a papírjai, ha vannak. Ennyi pénzt én nem adnék ki egy hobbikutyáért.
2010. ápr. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%
lehet, hogy harapáshibás vagy ilyesmi és ezért nem lehet tenyészteni vele, ilyenkor nem is kérnek le törzskönyvet, de hobbicélra tökéletes.
2010. ápr. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
33%
Megnéztem én is az eladó értékeléseit, és rányomtam azokra az aukciókra, amikre lehetett még:) nem találtam élő kutyust, tehát vagy nem vettek tőle neten, vagy az utolsó aukciókba nem volt rá példa.. kutyacuccok meg egyéb ruhaneműket vásároltak, és azokkal volt minden rendben. amúgy megnézni meg lehet személyesen a kutyusokat, azért közelebbről csak jobban tudsz dönteni. Plusz látod a kutyus környezetét, remélhetőleg.. fel tudod mérni, hogy tenyésztőről van -e szó.
2010. ápr. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
13:58, attól mert harapáshibás egy kiskutya, valóban hobbi célra adják el, de a törzskönyvet jó tenyésztő ebben az esetben is lekéri.
2010. ápr. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindegy, hogy keverék vagy a fajta mintapéldánya, törzskönyves vagy sem, beteg vagy egészséges, ne vedd meg. Kutyáját valamennyire szerető, becsülő ember nem ad el ilyen aukciós oldalakon, mert aki a legmagasabb árat kínálja, annak köteles odaadni a kutyát akkor is, ha kiderül, hogy állatkínzó. Ne támogasd ezt a gusztustalan dolgot!
2010. ápr. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Végül is nem vettem meg, tényleg nem volt jó ötlet.Utána jártam a dolgoknak, kiderült, hogy a kiskutya egy mentett szukától van =(((
2010. ápr. 12. 12:20
 10/10 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben csak egy becsületes út van: a gazdit maximálisan tájékoztatva, ivartalanítva(vagy ivartalanítási kötelezettséggel) ajándékba adni a kölyköket.

Egyébként azért jó inkább, ha egy szervezet menti a kutyákat, mert utána nem fordul elő ilyen szar helyzet, hogy a szerencsétlen mentett állat szaporodik. A mentetteket azonnal ivartalanítani kell, nehogy az ilyen barmok ellessék, majd a teszveszen adják el a kölykeit. Az eszem megáll!

2010. ápr. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!