Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy közepes méretű kutyának...

Egy közepes méretű kutyának mennyire baj ha sokat lépcsőzik?

Figyelt kérdés

Emeletes hazunk van es a kutyám 1 nap nagyon sokszor fel le ment rajta.

Aztán egyik nap nem tudott a hátsó jobb lábára ráállni, es az állatorvos azt javasolta, hogy ne engedjuk lépcsőzni.

Nagyon sokat volt fent az emeleten, nem nagy "trauma" most neki, hogy nem johet fel? Vagy megszokjak?

Kisajtót tettunk a lépcsőhöz.


2016. máj. 22. 23:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen problémám ,de egy ideje elmult.Lehet,hogy hozzászokik,vagy kevesebbett használja lépcsőt,de szerintem megengedheted neki ,ha jobban van, csak figyelj oda,hogy ne olyan sokat lépcsőzzön,mint előtte
2016. máj. 23. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Meg kellene nézetni a kutyádat, hogy gerince, csípője rendben van-e?

Kénytelen lesz megszokni, hiszen az egészségéről van szó. Persze, nem fogja fel, miért a tiltás, csak beletörődik majd idővel.

2016. máj. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A lepcsozes sokkal artalmasabb a kutyanak mint az,hogy nem mehet fel. Megszokja es nem fogja igenyelni,hogy felmehessen.

Ne engedd lepcsozni,nagyon karos a kutyara.

2016. máj. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen magas ez a lepcso, de nehany lepcsofoktol alapbol nem kene hogy baja legyen (nagyon fiatal korban persze nem szabad hagyni, nehogy rongalodjanak az izuletei). Valoszinu tobb van a hatterben, neadja isten egy patella.


Mindenfelekepp vidd el es nezesd meg, ha az van siman lehet javitani az allpotan egy KutyaFizikoterapiassal, es nemi celzott (szigoruan orvosi tanacsra) izuleterositeses kezelesre. Egy Diszplazia/Patella szures 30k Huf korul van, nem egy tetel.

2016. máj. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!