Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű kölyökkutya etetése?

Nagytestű kölyökkutya etetése?

Figyelt kérdés

Több helyen is azt olvastam, hogy nagytestű kölyök táppal való etetésénél a megfelelő arányok a következőek: 26 % állati eredetű fehérje, 0,8 % kálcium és 0,67% foszfor,, valamint csökkentett az energiatartalom (14 % zsír).

(pl. kisallatortopedia.hu). Nyilván az tiszta, hogy prémium táp mellé nem adunk egyéb kiegészítő vitamint meg kalciumot, foszfort.

Ennek függvényében nem értem az Orijen Puppy Large és az ACANA Puppy Large termékek összetételét (jóval magasabb értékeket látok). Véleményekre, okos válaszokra lenne szükségem :) Én értelmezem rosszul?



2016. máj. 23. 17:11
 1/1 anonim ***** válasza:
Azt mondják az okosok, a tápok nagyrészt a tenyésztőknek készültek anno. Ott pedig a nagytestű kutyáknál már a kölyök osztályban jobb volt, ha közel állt a felnőtt külleméhez. Így gyorsan nőtték meg a leendő nagyságukat. A tápgyártók is a haszonra törekednek. ha netán a gyors növéstől csonthártyagyulladása lenne a kutyának, hát, na....majd legalább a dokik is keresnek némi pénzmagot rata, meg a gyógyszergyártók is.
2016. máj. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!