Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya paroztatasnal a kan...

Kutya paroztatasnal a kan sajat himvesszojere morgott, odakapott?

Figyelt kérdés
Van egy szuka rottweilerem. Eppen tuzel, elhoztak a kant, elore lebeszeltuk, ha tuzel a szukam beparoztatjuk. De a kan amikor parzo mozdulatokat csinalt, leugrott a szukarol es morgott a sajat peniszere es oda is kapott, ilyet meg nemlattam ez miert llehetett? A fedeztetes persze nem sikerult.
2016. máj. 24. 17:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz képest, hogy ennyire oda vagy a szukádért látszik, hogy nem erdekel a sorsa... BÁRMI lehet herpesztől kezdve rákig! Vigyétek el orvoshoz mind a kettőt és szűrjétek le őket! Ha olyan jó a kutyád mint ahogy mondod úgysem lesz baj...
2016. máj. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
90%

Lehet bármilyen betegség is az oka ennek, amit sikeresen át tud ragasztani a szukádra. Pl. herpesz, ami ellen a szukát kétszer oltani kellene, ha már szaporítani akarod.

Valamint az egy dolog, hogy milyen küllemű, de 1. milyen idegrendszerű, viselkedésű, ösztönű a kan? És a szuka?

2. Nem rokonok-e vajon?

3. Vajon bármelyik vagy mindkettő hordoz-e genetikai betegséget, ami kijöhet a kölykökön?

Nem véletlenül találták ki a szűrővizsgálatok, sem a tenyészszemlét (ilyen jellegű kutyáknál, mint a roti is, nem csak a küllem számít, hanem a kiegyensúlyozott, megfelelő idegrendszer is, sőt az még jobban).

2016. máj. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Fedezett-e már a kan valaha?

Nézesse meg a gazdája orvossal.

2016. máj. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
82%

Lehet mentális probléma is, amit a kölykök lazán örökölhetnek.


Az egyik válaszolót gyönyörűen lehordtad "konkurenciát kiírtó tenyésztőnek"


A tenyésztők nem azért ellenzik ezt, mert így nő a konkurencia (amúgy lehet tőlük vásárolni olyan kölyköt, akivel tenyésztési célod van) hanem épp azért, mert a sok felelőtlen hülye össze-vissza tenyészti a "szép, jó küllemű kutyákat"


Elhiszem, hogy sokkal szebb kutyát vettél szaporítótól, de az is lehet, hogy belekevertek más fajtát, hogy elérjék azt a szépséget. De az a legfőbb baj, hogy az egyed tulajdonságát, esetleges betegségeit nem veszik figyelembe. (lásd: egy kutya nem szokott csak úgy rámorogni egy testrészére.)


Láttál már csivavát? Extra minit?

A többségük szaporított, és épp ezért idegbeteg az összes.


Szóval, ha ilyen kutyát akarsz, hajrá.


[link]


(nyolcan meg fogják kérdezni, ezért az OFF-üzeneteket elkerülendő: igen, ezt én rajzoltam. Épp teljes ihletválságban szenvedtem, ezért lerajzoltam az első dolgot ami eszembe jutott. A nyitott ablakom alatt egy kistestű kutya elkezdett veszettül ugatni, és ez ugrott be elsőre.)

2016. máj. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így, látatlanban nem lehet megmondani, hogy betegség vagy genetikai probléma okozta-e a dolgot. Ezért kell MINDKÉT kutyát elvinni állatorvoshoz és kivizsgáltatni, hiszen könnyen lehet, h alkalmatlanok a pároztatásra, és az alom felnevelésére. Egyébként, ha nincs törzskönyvük, honnan lehet tudni, nem testvérek-e? Ez is fontos dolog a pároztatásnál.
2016. máj. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!