Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá labradorom...

Hogyan vegyem rá labradorom hogy ússzon?

Figyelt kérdés

A volt labradorom imádta a vizet több óráig folyamatosan úszott a közeli tóban minden héten 1x-2x

miután elpusztult vettünk egy új labit de már felnőtten 2éves lesz

Az előző gazdája nem vitte se sétálni se úszni. Most nem tudom rávenni hogy menjen be a vízben csak a lábait rakja bele azt is csak félig

hogyan vehetném rá hogy ússzon ? valaki jó módszer tud ? tapasztalatok ?



2016. máj. 24. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
12%

Sehogy. Ha nem szeret uszni akkor hagyd beken.

Ha szeretne akkor magatol belemenne a vizbe.

2016. máj. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 piriiiii ***** válasza:
79%

Ez butaság. Ha a gazda türelemmel és kedvességgel megmutatja, hogy a víz az jó, mókás dolog, akkor meg fogja szeretni a kutya. Nem kell ráhagyni.

Én is vízhez szoktatós periódusban vagyok. Én azt látom a legjobbnak, hogy a gazda is bemegy a vízbe, és ha beljebb úszik, a kutya egy idő után követni fogja. Vagy, ha van egy másik kutya, ismerős, barát, rokon kutyája, aki belemegy a vízbe, talán őt követni fogja.

Ha nem válik be az, hogy egy szeretett lényt kövessen a vízbe, akkor tényleg jobb hagyni. Amit szerintem mindenképp kerülni kell, az az erőszak, mármint bedobni a kutyát a vízbe, vagy beráncigálni pórázon... szóval, valami jó élményt kell adni neki a vízzel kapcsolatosan.

Én egyelőre be-bedobálok fát a vízbe olyan távolra (néhány méter, amíg leér a kutya lába), ahonnan kihozza. Ez is több, mint a semmi. Amint lesz annyira meleg, hogy én is bemenjek és ússzak, kipróbálom, szerintem követni fog, ha kitartóan próbálkozom. :)

2016. máj. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves válaszolo én még nem láttam labit amelyik ne szeretné a vizet..

Kérdezö mi ugy oldottuk meg a kaunál ,hogy bementünk vizbe ugyhogy valaki a parton maradt vele . Polot vettünk fel majd eljátszottuk hogy fuldoklunk csunya dolog de azota velünk uszik a kutya és élvezi is :)

2016. máj. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is nagy volt a víziszony, de szerencsére tó mellett lakunk. Egyik nyáron minden áldott reggel ott labdáztunk, persze a labda "véletlenül" egyre gyakrabban esett a vízbe, egyre messzebb... ő pedig észre sem vette, de egyszer csak elkezdett úszni. Aztán már a nagy melegben magától is berontott a vízbe, úszott labda nélkül is.
2016. máj. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én egy 4 éves víziszonyos vizslát kaptam. Mindig lefröcskökték vízipisztollyal szegényt. Én egy patakkal kezdtem. Igazából véletlen volt... Lehajoltam valamiert es beleesett egy jutalomfalatot vízbe es kihorgaszta.😁Amikor erre rájöttem módot dobtam be neki, es azóta rájött hogy o szereti a vizet. Amikor odaérünk es beleugrik nagy boldogan. Hidd el nekem: meglátod megfogja szeretni a vizet. Türelem kitartás! Ha esetleg szeret játszani (az enyémet arra sem tanítottak) akkor azt is dobhatsz a vízbe. Biztasd, biztos volt valami rossz élménye a vízzel, vagy csak egyszerűen nem ismerem (bár az első esélyesebb) a régi kutyánk is félt a víztől, öt az utcáról szedtük es folyton locsoltak, azert félt.

Szóval sok sikert!

2016. máj. 25. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, corsóm volt, de végül is mindegy.

Utálta a vizet, de labdázni szeretett. Volt egy haverja, aki szintén nagy labdás volt, a vizet is szerette.

Neki dobáltuk be a labdát, a corso meg egy idő után nem bírta, bement ő is a labdáért.

Onnantól imádta a vizet. :)

2016. máj. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
mi is próbálkoztunk a labdás megoldással az egyik kutya haverja imádja a vizet dobáljuk be neki a labdát de az én labradorom inkább megvárja a parton amíg kiér a vízből és utána játszanak együtt
2016. máj. 25. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!