Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 3 éves kan labradorom...

UkulukumixD kérdése:

A 3 éves kan labradorom agresszív más kutyákkal szemben sétáltatás közben. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ugat, vicsorog, nagyon kiakad.Nem tudom lenyugtatni, ha lefogom is morrog,de velem szemben egyáltalán nem az. Egyre rosszab, akárhányszor kutyát lát kiakad, s csak akkor nyugod le ha már nem látja.Sok mindent kipróbáltam,de semmi sem vált be.Itt nincs se kutyaiskola, se tréner, úgyhogy olyanok segítségét kérném akik ÉRTENEK hozzá.Előre is köszönöm.


U.I.: Ha el van engedve, vagy szemtől szembe van,akkor szukákkal,kanokkal egyaránt normális.



2016. ápr. 13. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Viselkedési problémákkal foglalkozó kiképző vagy kutyaiskola a megoldás.
2016. ápr. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Amint már mondtam,erre nincs lehetőség a környéken.
2016. ápr. 13. 21:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Attól még ez a megoldás. Lehet tanácsokat puffogtatni, "vagy bejön vagy nem" alapon, de annak nincs sok értelme. Helyre kell tenni a kutyát rendesen, ahhoz tudni kell, mi van elcseszve, látni kell, mire reagál jól a kutya, satöbbi.

Ha nincs a közelben megfelelő szakember, keresd messzebb.

2016. ápr. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanez VOLT a gondom. Nem nálunk nőtt fel, akkor kaptuk meg meg mielőtt a menhelyre ment volna...

Szóval nekünk ezt a technikát egy tenyésztő mutatta, aki befogadott ne helyről egy kutyust!

A dolog lényeg: mindenképpen erős legyen a póráz es a nyakörv. Semmiképpen ne legyen se folyto se szöges. Egyszerű bor vagy textilből legyen. Amint elkezd ugratni, rántsd meg (nem kell teljes erőből, csak azert érezze h tilos) es kiabálj ra (ne ordits) hogy "vissza!" A mi kutyánk ugy elszégyelte magát, hogy elbújt a lábam mögé. Azóta nem igaz az utcán. Előtte szinte ciki volt vele sétálni, de hidd el működni fog. Fő a határozottság. Es elsőre nagyot ráts rajta es nagyon határozottan a "vissza!" Parancs szót. Mondjuk az én kutyusom (magyar vizsla) imád tanulni es lesi minden parancsomat. Nem tudom hogy nálad is így fog ez menni vagy sem de én bízik benned. A kutyám meg nagyon húz, es bevezettek azt a parancsot, hogy "lassan" . Először kimondom h "lassan" es utána visszarántom jelzés értékűen es veszi az adást. Ha húz akkor mondom neki h "lassan" es tényleg lelassít, de persze utána ujra megindul , szóval most az egyenletes sétát tanuljuk. Ja azt meg elfelejtettem, ha esetleg nem bírna a cicákat ugyanez a parancsot add ki h "vissza!". Ennél a parancsnal én nem használok jutalom falatot, olyan alapon, hogy "vagy jól viselkedik, vagy kap egy KIS fegyelmezést"

Jó lenne ha senki nem szólna le, mert lehet h ugy hangzik h bántom meg ütöm a kutyámat, de egyáltalán nem ettől van szó. Csak vele határozottak kell bánni, es én így látom jónak. Imádom öt, es soha nem bántottam,soha Bem kiabáltak vele (persze az más amikor bemegy egy tiltott helyre es kap egy picit a popojára, de ezt kb 2x tettem meg es eleg csak ha ránéze)

2016. ápr. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem szabad leszólni, ha a kutya kemény gazdit kíván ahhoz, hogy jól nevelt legyen akkor muszáj (nyilván nem ütöd agyba főbe a kutyát), mint ahogy a kisgyerek is néha "belesétál" 1-1 szülői pofonba (félreértés ne essen NEM gyerekbántalmazásra gondolok)

Visszatérve a kérdésedre, a póráz minden kutyát feszéjez, az én beaglem is pórázon acsarkodik egy kicsit, de ha szabadon van nincs semmi gáz. Szerintem mivel ivaros még akár 1 ivartalanítás is sokat segíthet, hiszen így a kanokban nem vetélytársat fog látni.:)

2016. ápr. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Miért csinálja? Téged védelmez vagy csak baromi ideges ilyenkor?


Ha téged védelmez, akkor azt kell vele megértetni, hogy "Kösz, de nincs szükségem rá.", ha meg ideges, akkor éreztetni kell vele, hogy nincs oka idegeskedni.


Ha ennyire megőrül más kutyák látványától, akkor tisztes távolból kéne kezdeni a gyakorlást, ha mondjuk 10 méterre a másiktól még nyugton képes maradni, akkor úgy.


A kiabálás nem megoldás, ahogy a rángatás sem.

Ha kiugrik, megfogod, visszarakod a helyére (láb mellé, te a másik kutya és a sajátod között helyezkedj, így nagyobb biztonságban érzi magát a tiéd) és egy erélyes NEM legyen a rászólás. Ha újra ki akar ugrani, megint megfogod, nyakörvénél vezetve visszapakolod a helyére és újra NEM. Odaugatásnál ugyanez. Érd el, hogy befejezze a cirkuszt. Ha úgy jobban megy, akkor szembe is állhatsz a sajátoddal (háttal a másik kutyának), simán lazán kis terpeszben (ne barikád akarj lenni, használd a kisugárzásod), és úgy tiltsd, rá is mutathatsz. Ez elég egyértelmű jelzés, érteni fogja. Ha tovább próbálkozik, menj felé közben pár lépést és úgy tiltsd, késztesd egy kis hátrálásra.


Nem az a lényeg, hogy agresszíven letörd a kutyád harci szándékát, hanem az, hogy A TE AKARATOD ÉRVÉNYESÜLJÖN! Ha valamit akarsz, követeld meg.


Ha van olyan gazda a környéken, akit be tudnál vonni a gyakorlásba, akkor az még jobb lenne. Már annyi is, hogy nem rohan rögtön tovább, hanem mondjuk 5 percig vár, amíg teljesen lenyugtatod a kutyád.


Én kutyám is cirkuszolt régebben, de ő kóbor kutya volt előtte és nagyon nem tudott mit kezdeni azzal a helyzettel, hogy be van korlátozva és kutyák jönnek oldalról, szemből (belváros). Most már semmi gond vele, max néha húzni próbál, ha lát egy szimpatikus kutyát :)


Sima nyakörv, sima póráz, röviden de mindig lazán.

És sok türelem, nyugi és határozottság és helyrejön a kutyád.


Ha nagyon nem megy, akkor meg HÁZHOZ hívjál kiképzőt, 1-2 alaklom alatt is rengeteget tud neked segíteni és könnyebben megoldható (és olcsóbb) mint elfurikázni suliba.


Úgyhogy gyakorlásra fel.

2016. ápr. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!