Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Letudná írni valaki (jellemezv...

Letudná írni valaki (jellemezve) a rangokat?

Figyelt kérdés

Úgy értem,hogy tudom,hogy legfelől áll

a falkavezér.

Vagyis:

1.)Falkavezér: Ő a fönök

2.)

3.)

Stb.

Megtudná nekem ezt valaki mondani??:)


2010. ápr. 10. 17:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Nem értem most ezt hogy akarod kérdezni. Falkavezér a főnök ez így van. Normális esetben ezen a poszton kell állnod. Alattad nyilván a kutya lesz, van amelyik kutya más családtagot egyenrangúként kezet. (Főleg olyan kutyáknál van ez akik csak egy embert ismernek el gazdájuknak) Illetve van, hogy a kutya bizonyos embereket, vagy közösségben kutyákat maga alatt tart. Tehát hogy Ő van fentebb.
2010. ápr. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Nincsenek rangok. Van a főnök aki fönök. Okos, erős, ügyes stb. Minden ami miatt főnök. Aztán vannak alatta a többiek. Ha te most emberekről beszélsz, akkor az egész család, végül a kutya. Ez csak annyit jelent hogy a kutyánek mindegyiküket tisztelnie kell, szót fogadni nekik. Ha több kutya van akkor általában az számít ki volt ott előbb, és ki az idősebb. Általában a régebben ott lévő idősebb kutya van följebb, de ez megváltozhat. Eldöntik egymás között. De ez is csak annyit jelent hogy az egyik kutyának elvileg egy kicsit többjoga van, pl joga van előbb simogatást kapni mint a másiknak.
2010. ápr. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Nem a FALKAVEZÉRE VAGYOK KIVÁNCSI,azt hiszem mondtam,hogy

azt tudom,hogy micsoda.

Arra,hogy alatt nincsenek még rangok?

Hogy a falkevér alatt ál "a" kutya az alattpedig a

"b" kutya.Nem tudom,hogy lehetne ezt elmondani.-.-

Azt hittem vannak ilyen rangok.:)



Utóírat: Nem nem az emberekre vagyok kíváncsi kutyák

kategoriába.

2010. ápr. 10. 18:01
 4/21 anonim ***** válasza:
55%
Ugyan miért lennének ilyen rangok? Szerinted a kutyák maguk között rangokat osztogatnak? Ilyen fogyatékos szokása csak az embernek van, hogy rangokat osztogat... :S
2010. ápr. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Az hagyján, de írt egy nehezen érthető kérdést, aztán még a hozzászólók a hibásak, amiért nem a kérdésre válaszolnak úgy, ahogy azt ő elképzelte.

Nem, kedves kérdező, nincs a kutyák közt rang, lovaggá sem ütik egymást, és tisztelegni sem szoktak. van a főnök, meg az összes többi, akiknek kuss a neve. Ilyen szimpla.

2010. ápr. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Nincsen a rangoknak neve. Egyszerűen van egy dominánsabb kutya aki feljebb van a másiknál és neki egy kicsit több joga van. Ennyi. Ha csak egy kutya van akkor normális esetben ő van legalul.
2010. ápr. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
67%
„Általában két rangsor van a falkán belül: egy a hímek között és egy a nőstények között. A legmagasabb rangot az alfák töltik be. Egy alfa-hím és egy alfa-nőstény. Az egész falkából csak ők ketten párosodhatnak (persze meg eshetnek „balesetek”). Az alfa-nőstény alatt a még nem ivarérett nőstények állnak, s őalattuk a már ivarérett nőstények. A hímeknél az alfa alatt a második legerősebb hím áll, s így tovább egészen a még nem ivarérett állatokig. Mindkét rangsor legalján a kölykök állnak.”
2010. ápr. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

Olyanról ne vitatkozattok amit nem tudtok,mert a kérdezőnek igaza van.Mert vannak rangok és ezért meg vannak a feladtok is.Ugyanugy feljebb lehet lépni és el is vesztheti a rangját.

Sajnos a pontos elnevezéseket nem tudom,de valamelyik farkasok életéről szoló filmben már láttam,az ugyanugy épül fel mint a kutyáknál.Sőt akinek 4 kutyánál több van az saját maga is meggyözödhet erről.Ez saját tapasztalat

2010. ápr. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Hirtelen ezt találtam,de szerintem nézz utána biztos találsz még pontosabb leirást is.

"Individualizál csoportban (az egyedek egymást kölcsönösen felismerik), azaz falkában élnek, amelynek egyedszáma általában 6-10 közé tehető. A csoportszerkezet bonyolult, hierarchiára épül, erősen szocializálódott. A falkát fejlett munkamegosztás, hatékony együttműködés jellemzi, így a vadászat során nagyobb testű állatokat is képesek elejteni, több táplálékhoz jutnak, mint a magányosan vadászó fajtársak. Előnyös ezen kívül, hogy az utódokat közösen nevelik, illetve védve vannak bizonyos külső, fizikai tényezőktől, például éjjel összebújva melegítik egymást. Vezér az alfa pár, a legdominánsabb farkasok a csoporton belül, de ezen kívül minden egyed a hierarchia egy bizonyos lépcsőfoán áll. Az alfa hím külsőleg is felismerhető: domináns pozícióban tartja fejét, farkát, füleit, magabiztosan jár, habozás nélkül közelíti meg fajtársait.A rangsort agresszióval alakítják ki (nem teljesen bizonyított, hogy a mindkét nemnél külön rangsor van) és tartják fenn, amelynek része a ritualizált harc.............. A rangsor legvégén álló omega állat az agresszió leggyakoribb célpontja."

2010. ápr. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
De jó hogy én nem szoktam kölyköket szülni akiket közösen felnevelünk sem vadászni. Mégis én vagyok a főnök. Tudod azért a kutya már kissé más lett mint a farkas! És nem kell 4 kutya! Ha egy kutyád van, akkor is kell hogy legyen rangsor. Lehet hogy a fakrasokról láttál filmet, de a kutyákhoz nem nagyon értesz.
2010. ápr. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!