Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Letudná írni valaki (jellemezv...

Letudná írni valaki (jellemezve) a rangokat?

Figyelt kérdés

Úgy értem,hogy tudom,hogy legfelől áll

a falkavezér.

Vagyis:

1.)Falkavezér: Ő a fönök

2.)

3.)

Stb.

Megtudná nekem ezt valaki mondani??:)


2010. ápr. 10. 17:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Alfa, béta, delta, gamma

amúgy fogalmam sincs mire irányul a kérdés :D

2010. ápr. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Egy kedves válaszolotól megkaptam a választ.Köszönöm

szépen.:)

Jó,hogy vannak még azért olyanok akik a KÉRDÉSRE is tudnak válaszolni.Kösz mindenkinek.

2010. ápr. 10. 20:15
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ma már sokan vitatják, hogy a kutya-ember kapcsolatban is lenne falkavezér. Természetesen fontos a következetesség és a határozottság, de a kutyánál nincs olyan vezérség, mint a farkasoknál. Például, ha egy farkast egy ember nevel és sikerül szelídnek nevelnie, akkor is veszélyben van, mert pl. ha megbetegszik, a farkas azonnal megpróbálja átvenni a vezéri pozíciót. A kutyáknál nincs ilyen, a vakvezető kutya pontosan tudja, hogy a gazdája vak és ezért segíteni kell neki a tájékozódásban, ezt kísérletekkel igazolták, mégis engedelmeskedik neki. A Fenneléhez hasonló módszerek azért hatásosak, mert egy szabályrendszert tesz kötelezővé, ahol a kutyának sokmindenről le kell mondania.
2010. ápr. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
50%

De a kérdés nem is az ember és a kutya kapcsolatára vonatkozik.

De a falka felépitése ugyan az,bár mennyire is megváltoztt a kutya kinézetet.

17 éve foglalkozok kutyatenyésztéssel és kiképzéssel,de hiszek neked hogy nem értek a kutyákhoz.

2010. ápr. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Igen kutyákról van szó, de mindegyik kutya fölött egy ember áll, tehát a kutya ha normális rangsorban él sosem fog szülni meg vadászni mert az a főnök dolga aki ember. Ez azért mégsem így működik, mert pl egy tenészkutya is szül, mégsem ő az alfa! Lehet hogy a kérdező inkább a farkasra volt kiváncsi, azt pedig nem ide kellett volna írni! Azért ne haragundj már de én tuti nem egy farkassal élek otthon. A kutya nem egy báb, igenis változik a természete. Jól is néznénk ki ha belül egy 100%-os farkas lenne...
2010. ápr. 11. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Ja és kedves kérdező ha normális választ akarsz, tegyél fel normális kérdést. Amit te kérdeztél arra az a válasz, hogy egyik kutya feljebb, másik lejjebb van a rangsorban de ez különösebben nem jár sok dologgal, hiszen a kutyának nem kell vadászni, territóriumot őrizni, szaporodni hogy ne haljon is ésatöbbi.
2010. ápr. 11. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
50%

Senki nem azt mondta,hogy a kutya az farkas,de az ősi ösztönök azok részben megmaradtak és nem a kutya és ember viszonyáról volt szó.Aki több kutyát tart együtt (nem külön külön kennelbe zárva) az megfigyelheti hogy viselkednek egymással és rájön hogy nagyon is hasonlit. Én személy szerint órákat töltöttem ezzel és a kutyáimnak sem kell a mindennapi létért küzdeniük.A tapasztalatom az(de lehet,hogy különlegesek a kutyáim vagy én vagyok szerencsés vagy szerencsétlen),hogy ugyanugy épül fel mint egy farkas falka meg van a hierarchia és a rangsor viták is.Az igaz kutyák emberrel való viszonya megváltozott az ember mellett töltött sok sok év alatt és a szelekció hatására ,de egymással ugyan ugy kommunikálnak.Akkor ez miért nem változott meg? Mi tanultunk meg részban "kutyául" ,mi beszélünk arról hogy mi vagyunk a falkavezérek.

Erről sokáig lehetne vitatkozni,de nem sok értelme van.

A kérdező védelmére:én nagyon is jól értettem a kérdést és ha lenne olyan,hogy állatok->farkasok akkor oda tette volna fel a kérdését,de itt is tökéletesen megállja a helyét.

2010. ápr. 11. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Elnézést,de szó nem volt farkasról,de már kapom az ívet,

hogy ki vagyok én,hogy a kutyákhoz írom.


A választ megkaptam nem kell ragozni.Köszönöm.

Hozzátenném nincs kutyám,de ezt se írtam,hogy van..

2010. ápr. 11. 08:25
 19/21 anonim ***** válasza:
48%
Az én kutyáim is biztos mutánsok, mert azon kívül hogy egyértelműen látszik ki van följebb nem történik semmi. Nem vitáznak, nem töltik ki a haragukat a legalsón, nem marakodnak a kaján, nem zavarja őket ha a másik tüzel stb... Úgy látszik az enyémek csak egyszerű kutyák.
2010. ápr. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
első a falkavezér, aztán a családtagok, és legalul a kutya. ha több kutya van, ott általában az idősebb van felül, de elrendezik maguk között.
2010. ápr. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!